Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Pro knihovny > Vzdělávání > Aktuální vzdělávací akce > Knihovny a booktubeři. Z důvodu nemoci Tomáše Pipoty přednášku s panem Miloslavem Lincem povede paní

Knihovny a booktubeři. Z důvodu nemoci Tomáše Pipoty přednášku s panem Miloslavem Lincem povede paní Alena Tománková.

Datum: 13.4.2021
Čas: 9:00-13:15
Délka: 4 hodiny
Místo: Online (MS Teams)
Lektor: Miloslav Linc, Mgr. Alena Tománková
Cena: 0,- Kč
Přihlášení:

Přihlašovací formulář

 
Vaše přihlašovací údaje budou shromažďovány prostřednictvím služby Google Disc. Zařazení mezi účastníky Vám během několika pracovních dnů potvrdíme e-mailem.
V případě problémů s přihlašováním pište na e-mail agnieszka.lamr@svkhk.cz nebo volejte na telefonní číslo 494 946 224.
 
 
O kurzu: 

Kdo je to booktuber? A proč ho v knihovně vlastně chceme? A proč bychom se nemohli stát sami booktubery? Komponovaná přednáška s náznakem workshopu přiblíží problematiku mladých v knihovnách, ukáže možnosti, kterými lze knihovnu propagovat, bude se točit kolem sociálních sítí, představí projekt booktuberského studia v Městské knihovně v Praze i zkušenosti z průběhu jarního i podzimního lockdownu. V druhé části se pak podíváme, co je potřeba k vysílání, co můžete dělat, jak začít a jak se sociálními sítěmi a videi pracují v Městské knihovně v Dobříši.

O lektorovi:
Miloslav Linc-
pracuje v Městské knihovně v Praze, kde má na starosti kulturní a vzdělávací akce, pracuje na inovacích a soustředí se na rozvoj nových služeb nebo komunitních akcí. Za své zářezy považuje kromě iniciace booktuberského studia třeba festival CONiáš, sousedskou dílnu DOK16 nebo třeba virtuální CoronaCon. Když má chvíli čas, pořádá v knihovně kurzy tvůrčího psaní pro autory fantastiky.
Tomáš Pipota pracuje jako dětský knihovník v Městské knihovně Dobříš. Kromě online obsahu knihovny je hlavní tváří celorepublikové akce BookCon, na starosti má projekt fantastické knihovny a ve volném čase působí jako známý youtuber Rozsek.
Alena Tománková pracuje v Městské knihovně v Praze v projektu Praha město literatury, podílí se na akcích zaměřených na fantastiku a snaží se šířit slávu Koncepce rozvoje knihoven. V době pandemie začala tvořit více on-line obsahu pro knihovnu, k čemuž jí pomáhají jak znalosti nabyté studiem (SPŠ sdělovací techniky, Studia nových médií), tak i osobní zkušenost (vlastní knižní kanál na YouTube). Aktuálně připravuje sérií videí s knihovnickými doporučeními – Knihy!


Cílová skupina: 
Všichni zájemci o tuto tématiku.
 
Vzdělávací akci podpořilo Ministerstvo kultury z dotačního podprogramu VISK 2

logo_vzdel_web_male.gif