Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Mnohé kulturní stánky budou otevřeny zdarma / (hr).

Mnohé kulturní stánky budou otevřeny zdarma / (hr).

Mladá fronta Dnes. - Roč. 18, č. 250 (26.10.2007), s. 4. Kraj Hradecký.

Galerie výtvarného umění v Náchodě či Galerie moderního umění v Hradci Králové, expozice muzeí v Trutnově, v Rychnově nad Kněžnou, Jičíně či v Náchodě, ale i programy hvězdáren v Úpici a v Hradci Králové. To je výčet jen některých krajských institucí v Královéhradeckém kraji, které budou moci lidé v neděli navštívit zdarma. Na celorepublikové akci nazvané Den krajů se dohodlo všech čtrnáct krajů, které tak chtějí společně oslavit státní svátek 28. října.

"Chceme nabídnout široké veřejnosti v den státního svátku zajímavý kulturní program a zároveň představit, o co všechno se kraje v kulturní oblasti starají. Byl bych rád, aby letošní první ročník společného Dne krajů ustavil novou tradici," řekl místopředseda asociace krajů a hejtman Středočeského kraje Petr Bendl.

Akci budou provázet některé speciální programy. "Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové výjimečně v neděli od 9 do 12 hodin umožní bezplatnou registraci nových čtenářů. Návštěvníci se také budou moci seznámit s vizuální prezentací podoby její nové budovy," informoval mluvčí Krajského úřadu v Hradci Králové Imrich Dioszegi. V královéhradeckém planetáriu budou moci návštěvníci zdarma pozorovat Slunce a Měsíc…