Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Vzdělávání > Služby (nejen) pro studenty VŠ

Vysokoskolaci.jpg

Tápete při studiu na VŠ a potřebujete poradit? Zajímá Vás, jaké služby nabízíme, které jsou pro Vás nejlepší, a jak se k nim dostat? Následující workshopy a konzultace Vám v tom pomůžou! Jsou zcela zdarma.
V případě dotazů pište na inform@svkhk.cz.

 

Individuální konzultace

Chtěli byste se v klidu a detailně poradit ohledně zdrojů přímo k Vaší práci nebo projektu? Domluvte si s námi konzultaci a vše probereme. Můžeme se také podívat na obecné zásady citování. Nyní i online v prostředí MS Teams.

 Security code


 

Jak na seminární/závěrečnou práci? 

Tuto otázku si položil už každý z nás… Přihlaste se na tento workshop a my Vám poradíme, kde hledat literaturu a další zdroje. Přidáme tipy na zajímavé e-zdroje. Dojde i na to, jak citovat a vyhnout se plagiátorství.
V tuto chvíli není vypsán aktuální termín workshopu.
 

Paměťové techniky

Učíte se a nemůžete si vše zapamatovat? Nevíte, jestli je lepší se biflovat nebo se aktivně učit? Nejen na tyhle otázky Vám dá odpověď workshop zaměřený na paměťové techniky.
Workshop trvá 1,5 hodiny a uskuteční se v případě minimálně tří zájemců.

V tuto chvíli není vypsán aktuální termín workshopu.

 
Poprvé v SVK?

Jste u nás poprvé? Nebo jste našimi čtenáři již delší čas, ale zajímá Vás, co vše u nás můžete využít? V tom případě přijďte na krátkou exkurzi! Společně si projdeme knihovnu a pomůžeme Vám se u nás zorientovat. Zjistíte nejen, co nabízíme, ale také co a kde hledat. Rovněž Vám poradíme, kde můžete v klidu studovat.
V tuto chvíli není vypsán aktuální termín.

  

Seznámení s digitálními knihovnami a jak v nich vyhledávat

Ztrácite se v digitálních knihovnách? Není vám jasné, proč se k některým dokumentům dostanete z pohodlí domova a k jiným ne? Chcete se naučit v digitálních knihovnách efektivně vyhledávat? Pak právě Vám je určen následující workshop. Seznámíme Vás s vybranými digitálními knihovnami, včetně projektu zpřístupnění děl nedostupných na trhu provozovaného Národní knihovnou. 
V tuto chvíli není vypsán aktuální termín workshopu.