Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Vzdělávání > Služby (nejen) pro studenty VŠ

Vysokoskolaci.jpg

Tápete při studiu na VŠ a potřebujete poradit? Zajímá Vás, jaké služby nabízíme, které jsou pro Vás nejlepší a jak se k nim dostat? Následující workshopy a konzultace Vám v tom pomůžou! Jsou zcela zdarma.
V případě dotazů pište na inform@svkhk.cz.

 

Individuální konzultace

Chtěli byste se v klidu a detailně poradit ohledně zdrojů přímo k Vaší práci nebo projektu? Domluvte si s námi konzultaci a vše probereme. Můžeme se také podívat na obecné zásady citování. Nyní také online v prostředí MS Teams.

 Security code


 

Jak na seminární/závěrečnou práci? 

Tuto otázku si položil už každý z nás… Přihlaste se na tento workshop a my Vám poradíme, kde hledat literaturu a další zdroje. Přidáme tipy na zajímavé e-zdroje. Dojde i na to, jak citovat a vyhnout se plagiátorství.
V tuto chvíli není vypsán aktuální termín workshopu.
 

Paměťové techniky

Učíte se a nemůžete si vše zapamatovat? Nevíte, jestli je lepší se biflovat nebo aktivně učit? Nejen na tyhle otázky Vám dá odpovědi workshop zaměřený na paměťové techniky.
Workshop trvá 1,5 hodiny a uskuteční se v případě min. tří zájemců.

V tuto chvíli není vypsán aktuální termín workshopu.
 

Poprvé v SVK?

Jste u nás poprvé? Nebo jste našimi čtenáři již delší čas, ale zajímá Vás, co vše můžete u nás využít? V tom případě přijďte na krátkou exkurzi! Společně si projdeme knihovnu a pomůžeme Vám se u nás zorientovat. Zjistíte nejen, co nabízíme, ale také co kde hledat. Rovněž Vám poradíme, kde můžete v klidu studovat.
V tuto chvíli není vypsán aktuální termín exkurze.

 

Seznámení s digitálními knihovnami a jak v nich vyhledávat

Ztrácíte se v digitálních knihovnách? Není vám jasné, proč se k některým dokumentům dostanete z pohodlí domova a k jiným ne? Chcete se naučit v digitálních knihovnách efektivně vyhledávat? Pak právě Vám je určeno naše školení. Seznámíme vás s vybranými digitálními knihovnami, včetně projektu zpřístupnění děl nedostupných na trhu provozovaného Národní knihovnou.
Seminář proběhne online v prostředí MS Teams v úterý  9. 11. v čase od 15:30
Po přihlášení obdržíte e-mail s instrukcemi.

 Security code