Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Aktuální informace > Téma pro rok 2019: Knihovny a školy

Téma pro rok 2019: Knihovny a školy

„Vzdělávejme společně“

2019-KNIHOVNY-A-SKOLY-1-pruhledne-(1).png
           Letošní regionální kampaň, která byla vyhlášena v listopadu 2018 na Královéhradecké knihovnické konferenci, se týká spolupráce knihoven a škol. Vybrali jsme motto „Vzdělávejme společně“. Je to výzva. Knihovny dávnou nejsou jen půjčovnami knih, jak si ještě někteří představují. Velké, menší i nejmenší knihovny pořádají řadu rozličných akcí pro děti, žáky i studenty. Tento rok chceme zdůraznit především vzdělávací aktivity, kam v první řadě patří informační vzdělávání. Knihovny školám nabízejí lekce, workshopy, dílny rozvíjející nejen informační a čtenářskou gramotnost. Cílem kampaně je rozšířit a prohloubit spolupráci mezi těmito institucemi. 
          V rámci kampaně bude pro knihovníky uspořádán praktický seminář s příklady dobré praxe. V periodiku U nás jim zkušení odborníci poradí, jak oslovit učitele, co se osvědčilo při tvorbě lekcí, jaká jsou úskalí při práci s mládeží. Pro učitele zase plánujeme speciální exkurze, newslettery, konzultace (další v sekci Pro školy).  V SVK HK se zaměříme i na studenty vysokých škol, pro které chystáme mnohé novinky. Veřejnost bude o kampani informována prostřednictvím Občasníku X. Pro více informací sledujte prosím také tuto sekci, kam budeme v průběhu roku přidávat aktuální zprávy.


INFORMACE K CHYSTANÝM A PROBĚHLÝM AKCÍM:

► Exkurze pro učitele: 6. února proběhlo první setkání. Převážnou část jsme věnovali možnostem využívání knihovny a formám spolupráce, podrobně jsme se zaměřili na lekce informačního vzdělávání. Příjemné odpoledne završila podnětná diskuse.

► Služby (nejen) pro studenty VŠ: V letošním roce jsme rovněž připravili sérii workshopů pro studenty vysokých škol, z nichž již některé proběhly. Aktuální termíny, další informace a přihlášení zde.

► Zvol si info 7. 2.Nedostali jste se na přednášku? Více si o ní můžete přečíst zde.

 V rámci letošní kampaně jsme připravili workshop Paměťové techniky jako efektivní pomůcka v procesu učení, který jsme zařadili do naší stálé nabídky akcí pro školy. Další informace a objednávky zde.

Školní newsletter: Náš druhý newsletter Vás seznámí s chystanými novinkami na 1. pololetí 2019. K prohlédnutí zde.