Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Aktuální informace > Slavíme 70. výročí založení Studijní a vědecké knihovny!

Slavíme 70. výročí založení Studijní a vědecké knihovny!1949 - 2019
 70 let – od půjčovny k vzdělávacímu centru!
 
Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové slaví tohoto roku své sedmdesátiny. Připravili jsme proto pro Vás akce, které – jak doufáme, Vás potěší. Program budeme postupně doplňovat o podrobnější informace a další akce.
 
Zveme Vás:

Něco málo z historie...

Turistická vizitka k 70. výročí SVK HK 
Nejen pro všechny turisty jsme připravili novou vizitku k 70. výročí SVK HK.
Vizitku koupite v centrální hale v 1. NP u pultu za 15 Kč.18. 12. Křest knihy "Studijní a vědecká knihovna v HK 1949 - 2017" 
Přijďte s námi pokřtít knihu mapující téměř sedmdesátiletou historii Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové. Večer začíná v 17:00 hod. v konferenčním sále v 5 NP. Novou knihu, stejně jako starší publikace si můžete tento večer zakoupit za symbolickou cenu 219 Kč.
Případnou účast prosím potvrďte: public.relations@svkhk.cz.


krest-knihy-pozvanka.png

5. 11. Konference k 70. výročí SVK HK  knihy
V roce 1919 byl vydán 1. knihovní zákon, který mimo jiné zavedl povinnost zřizovat veřejné knihovny ve všech obcích a zajišťovat tak úroveň vzdělávání v nově vzniklém Československu. V historii knihovní, ani národní nelze tento počin opomenout, a proto Studijní a vědecká knihovna uspořádala při této příležitosti konferenci pro odbornou i širší veřejnost. 

Pozvanka-konference.png4. 11. Výstava: VÝROČÍ
Ve dnech 4. - 28. 11. se koná výstava s názvem VÝROČÍ. Autory jsou studenti 1. a 2. ročníku oboru Grafická tvorba – multimédia Katedry výtvarné kultury a textilní tvorby PF UHK, kteří představí výběr plakátů k oslavám 70. výročí založení knihovny. 
Vernisáž se koná 4. 11. v 17:00 hod.

4_11_vyroci_SVKHK_pozvanka.jpg

Ohlédnutí...  


2. 9. Letní setkání pod knihovnou "Slavíme 70 let... a jedeme dál!"
Letní akce na první školní den! Opět Vás zveme na setkání pod knihovnou, kde si z programu vyberete Vy i Vaše děti! Celý den plný hudby, zábavy a dobrot!

Vystavka_2.JPG
Malá výstavka k 70. výročí SVK HK - 1. NP

Soutez_deti.JPG
Dětská soutěž Perly pro hradeckou královnu

Skakaci-hrad.JPG
Skákací hrad

Prezentace-SUPS_2.JPG
Prezentace SUPŠ HNN

Obrabec.JPG
Prezentace SUPŠ HNN zaujala...

Makronky.JPEG
K dostání byly výborné makronky...

Kosmas.JPEG
Knihkupectví Kosmas Hradec Králové nabízelo krásné dětské knihy...

RH-faktor-(1).jpg
Odpolední koncert skupiny RH Faktor

Male-cerne.JPG
Sestry Chalupovy a jejich Malé černé...

Jdeme-na-ples.JPG
Jdeme na ples...

Slunecniky.JPG
Slunečníky...

Pavou.JPG
Pavouk Čichal Salám - úžasné vystoupení...

Divaci.JPG

 

70 aneb soutěž o nejlepší placku
V letošním roce uplyne již 70 let od založení Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové. Při této příležitosti Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové vyhlásila soutěž o nejlepší placku, která skončila koncem dubna. A tady jsou vítězné návrhy, se kterými se určitě setkáte na našem letním setkání "Slavíme 70 let... a jedeme dál!".
Vitezne-placky.jpg
6. 4. v 17:00 hod. –  Otisky módy ve Studijní a vědecké knihovně
V sobotu 6. dubna v 17:00 hod. se konala v prostoru 4. a 5. NP. Studijní a vědecké knihovny módní přehlídka. Událost pořádala FOX Gallery ve spolupráci se Studijní a vědeckou knihovnou v Hradci Králové v rámci oslav 70. výročí jejího založení za přítomnosti náměstkyně hejtmana Královéhradeckého kraje Mgr. Martiny Berdychové.
V úvodní řeči ředitelky SVK HK Mgr. Evy Svobodové zaznělo mimo jiné, že: „Obě instituce jsou si blízké tématikou, psané slovo vždy souviselo s kreativitou, a nám přišlo vhodné právě o letošním výročí připomenout tuto provázanost. Naše prostředí k takovéto akci vybízelo. Věřím, že to pro naše hosty bude osvěžující a přínosné.“
Prezentace současných módních designérů a jejich modelů byla doplněna o expozici autorského šperku a výstavu knih s tematikou módy a šperku napříč obdobími z fondu Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové. Byly představeny návrhy z dílny Hany Zárubové, Denisy Nové, Kláry Nademlýnské, Terezy Ujevićové, Heleny Metlové, nízkprahové pracovní dílny Metráž a autorské šperky studia Zorya, Lucie Houdkové, Kláry Šípkové, Karly Olšákové, Jolany Novákové Krédlové, Kateřiny Matěchové a Hany Polívkové. Šperky budou ke zhlédnutí ve 4. NP knihovny až do konce dubna 2019.
Celou přehlídku odborně komentovala její realizátorka, výkonná ředitelka FOX Gallery, Mgr. Jana Opatrná.
 
Modni-prehlidka_OPR-2.png

01.JPG
02.JPG
03.JPGDSC_0042.JPGDSC_0091.JPGDSC_0031.JPGDSC_0074.JPGDSC_0109.JPGDSC_0125.JPG