Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Services > Regionální zdroje

Regionální zdroje

Název
Obsah
Digitální knihovna
SVK HK

 
Digitální knihovna především regionálních periodik a monografií z našeho fondu. S ohledem na autorská práva jsou plné texty volně dostupné jen v případě starších dokumentů; u novějších dokumentů se zobrazí pouze záznam a plné texty jsou k dispozici na vyčleněných počítačích ve studovnách SVK HK ve 4. a 5. podlaží.
Regionální bibliografie
 
Bibliografické soupisy s regionální tematikou.
Regionální články 
(
v katalogu SVK)
Výběr záznamů článků o královéhradeckém regionu je přístupný z našeho elektronického katalogu. Plné texty následně získáte výpůjčkou zdrojových dokumentů ve studovně periodik ve 4. podlaží SVK HK. Záznamy článků dodává do katalogu oddělení bibliografie SVK HK.
Regionální články
(další zdroje)
Záznamy článků týkajících se našeho regionu. Odkazy na katalogy různých knihoven královéhradeckého regionu i na souborné databáze regionálních článků.
Regionální seriály Souborný katalog všech (zjištěných) periodik, která vycházela na území Královéhradeckého kraje v letech 1800-1965. Některá periodika jsou zachycena až do současnosti. V každém záznamu v databázi jsou uvedeny instituce, ve kterých je periodikum přístupné.
Výročí regionálních osobností
 
Faktografická databáze vybraných osobností Královéhradeckého kraje, u kterých si v aktuálním roce připomínáme kulaté nebo půlkulaté výročí narození nebo úmrtí. Databáze je vytvářena ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové.