Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue

Regionální volební valná hromada SKIP

Autor: Jana Sehnalová
Vyšlo 3/29/2010 v čísle Ročník 20 (2010), Číslo 1, v sekci Z knihovnických organizací

     Dne 16. 2. 2010 se konala ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové valná hromada SKIP - regionu 08. Protože rok 2010 je rokem volebním, rozhodovalo více než 60 přítomných členů o novém složení regionálního výboru.

      Nejprve se však ujala slova předsedkyně Mgr. Věra Škraňková, která ve své prezentaci seznámila přítomné s činností naší organizace v loňském roce. O hospodaření informovala Jana Sehnalová. Ze zprávy vyplývá, že konečný zůstatek na běžném účtu byl k 31. 12. 2009 v částce 58 923,- Kč. Konečný stav pokladny ke konci roku činil 3 214,- Kč. Účetnictví vede od začátku roku 2009 hospodářka Lenka Samková z Knihovny města Hradce Králové. Veškeré doklady ukládá přehledně a revize neshledala žádné závady. Za to jí patří velké poděkování. Zajímavé informace podala i předsedkyně regionálního Klubu dětských knihoven SKIP Iveta Novotná, která pohovořila o bohatých aktivitách regionálního Klubka.

      Po přednesených zprávách jsme přistoupili k představení jednotlivých kandidátů do regionálního výboru SKIP. S novým pojetím kandidátky přišla Kateřina Hubertová z Knihovny města Hradce Králové, která předem oslovila všechny navržené kandidáty a požádala je o fotku s volebním mottem. Představování členů bylo vtipné a každý měl možnost si udělat obrázek o kandidátech. Pak už nic nebránilo tomu, přistoupit k volbám.

      O přestávce volební komise spočítala hlasy. Novou předsedkyní regionálního výboru se stala Kateřina Hubertová z Knihovny města Hradce Králové. Členy výboru jsou: Irena Císařová (KK Vysočiny), Lenka Dědečková (KVČ Jičín), Jana Jenková (MěK Náchod), Jana Kalousková (MěK Ústí nad Orlicí), Iveta Novotná (Klubko KDK, MěK Chrudim), Alena Součková (SVK Hradec Králové), Marta Staníková (MěK Slavoj Dvůr Králové nad Labem), Drahomíra Škrabalová (Knihovna města Hradce Králové), Věra Škraňková (MěK Náchod), Vendulka Valečková (KK Pardubice a OK Býšť), Jiřina Vrbová (MěK Rychnov nad Kněžnou). Dozorčí komise bude pracovat ve složení: Jana Sehnalová (MěK Rtyně v Podkrkonoší) a Božena Blažková (SVK Hradec Králové).

      Pomyslnou třešničkou na dortu bylo vystoupení Zlaty Houškové z výkonného výboru SKIP a její zamyšlení nad budoucností naší profesní organizace, která by svojí činností a novými benefity mohla přilákat i mladé členy.

      Na jednání valné hromady navázal seminář Povídám, povídám pohádku, který ve spolupráci se SKIPem organizovala Knihovna města Hradce Králové (podrobnější informace o semináři se dočtete v samostatném článku Markéty Poživilové).

      První letošní akce se konala následující víkend. V sobotu 20. 2. 2010 uspořádala Městská knihovna Rtyně v Podkrkonoší ve spolupráci s RV SKIP již třetí přejezd Jestřebích hor na běžkách. Účastníkům přálo pěkné počasí, a tak mohli vyrazit z Petříkovic po hřebenech hor do Rtyně v P. v prima náladě. Po cestě se občerstvili na "Řehačce". Hospůdka nabízela speciality z Krkonoš - jako chlupaté knedlíky, kyselo, horkou medovinu a další dobroty, kterými je vyhlášená v kraji. Každý lyžař se v ní zastaví, ani my jsme nebyli výjimkou. Nabrali jsme nové síly a pokračovali dál. Cestou jsme se rozhodli vylézt na rozhlednu, ze které je vidět daleko do kraje. Zlákala nás i "Lotrandova jeskyně", kterou loni v létě objevila se svými skauty Věra Škraňková a dobře si zapamatovala cestu k ní. Jeskyni jsme našli, ale Lotrando byl někde na lupu. Nemohli jsme se ho dočkat, a tak nám nezbývalo nic jiného, než se vydat k domovu. Cesta nám plynule ubíhala a v knihovně na nás už netrpělivě čekala i velká bavička a kytaristka Darka Středová z Trutnova. Večerní program plný anekdot a písniček v jejím podání pobavil všechny účastníky. Celkem se nás sešlo 10 a věřím, že nikdo nelitoval volného času, který tomuto setkání věnoval.

verze pro tisk · PDF verze