Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Pro knihovny > Vzdělávání > Aktuální vzdělávací akce > Tvorba plakátů s použitím infografiky - 26. 9. 2017 - OBSAZENO

Tvorba plakátů s použitím infografiky - 26. 9. 2017 - OBSAZENO

Datum: 26. 9. 2017
Čas: od 9.00 do 14.30
Místo: počítačová učebna SVK HK
Lektorky: Mgr. Marta Lelková, Bc. Klára Havlová
Cena: 0,- Kč
Přihlášení: klikněte zde.

Zařazení mezi účastníky Vám nejpozději do tří pracovních dnů potvrdíme e-mailem.

V případě problémů s přihlašováním pište na e-mail Bohdana.Hladikova@svkhk.cz nebo volejte na telefonní číslo 494 946 224.
 


Akci podpořilo Ministerstvo kultury z dotačního programu Veřejné informační služby knihoven (VISK 2).
 Náplň kurzu:
Účastníci kurzu se obeznámí s pravidly tvorby infografiky.  Dále se naučí,  jak  je možné využít  infografiku  pro běžnou  práci v knihovně a  pro  propagaci knihovny na veřejnosti. Seznámí se  s online nástroji, ve kterých mohou infografiku vytvářet. 


V rámci workshopu si vyzkouší vytvořit infografiku ze statistických dat knihovny. Učastníci si proto mohou  přinést statistický výkaz své knihovny za rok 2016. Dále se seznámí s ukázkami hotových infografik a možností jejich úpravy dle vlastní potřeby. Lektorky  představí různé pomocné zdroje, které se při tvorbě infografiky hodí.
ukazka.png

Učastníci si odnesou studijní materiál, který jim poslouží při dalším procvičování a prohlubování získaných znalostí a dovedností. Nástroj, ve kterém se infografiky tvoří, mohou využít při tvorbě mnoha dalších grafických materiálů, např. plakátů, pozvánek, návodů, vizitek, skládanek atd. Získají dovednost, která se jim v praxi mnohokrát hodí. 
 

Od účastníků se vyžaduje běžná počítačová gramotnost a chuť tvořit. Všechno další se naučí :-).


 
logo_vzdel_web_male.gif svkhk_logo_male.gif