Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Pro knihovny > Vzdělávání > Aktuální vzdělávací akce > Seminář o literárních žánrech

Seminář o literárních žánrech

Termín konání:
18. 11. 2015, od 9.30 do 12.30.
Místo konání: 
SVK HK, konferenční sál (5. NP).
Účastníky prosíme, aby pro vstup do knihovny použili služební vchod.  
Přednášející:
Mgr. Zuzana Hloušková, jedna ze zakládajících členek Spolku přátel krásného slova, autorka a spoluautorka několika odborných i beletristických knih. Knihovníci budou znát paní Hlouškovou především díky článkům ve zpravodaji U nás, kde se pravidelně věnuje nejrůznějším literárním žánrům.
Program: 
Teoretická část semináře nabídne průřez beletristickými žánry současné knižní produkce. Budou zde definovány literární žánry a jejich rozlišovací znaky, které byly ve spolupráci s oddělením věcné katalogizace SVK HK stanoveny za problematické. Jedná se zejména o tyto žánry: román pro ženy X společenský román X rodinný román, thriller X detektivka, fantasy X vědecko-fantastická literatura, romantické příběhy X milostné romány X dívčí romány, filozofické romány X politické romány X psychologické romány, satirické romány X humoristické romány.
V praktické části budou účastníci na základě příkladů přiřazovat texty k žánrům. Dozvědí se, jaký by měl být správný postup pro volbu žánru, popř. jak řešit situaci, kdy se žánry překrývají. Účastníky prosíme, aby si přinesli konkrétní problematické tituly případně s sebou!
Vložné: 
50 Kč


V případě zájmu o účast se prosím hlaste nejpozději do 23. 10. 2015 na e-mailovou adresu: andrea.souckova@svkhk.czPotvrzení o zařazení mezi účastníky vám potvrdíme na váš e-mail.