Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Pro knihovny > Vzdělávání > Aktuální vzdělávací akce > Robotické pomůcky k výuce. Ozobot a micro:bit v knihovnách

Robotické pomůcky k výuce. Ozobot a micro:bit v knihovnách

 

Datum: 25. 2. 2020
Čas: 9:00 – 14:15
Délka: 5 hodin
Místo: počítačová učebna Studijní a vědecké knihovny v HK, 2. NP
Lektor: Mgr. Hanka Šandová
Cena: 0,- Kč
Přihlášení: klikněte zde
 
Vaše přihlašovací údaje budou shromažďovány prostřednictvím služby Google Disc. Zařazení mezi účastníky Vám během několika pracovních dnů potvrdíme e-mailem.
V případě problémů s přihlašováním pište na e-mail agnieszka.lamr@svkhk.cz nebo volejte na telefonní číslo 494 946 224.

 
 
O kurzu: 
Ozobot a micro:bit v knihovnách
Náplní kurzu bude základní seznámení s využitelností programovatelných robotů Ozobot a vývojové desky Micro:bit v knihovnách. Základní přehled robotických hraček, stavebnic a jejich využití v neformálním vzdělávání. Účastníci si vyzkouší vybrané aktivity s pomůckami s počítačem i bez. 

O lektorovi:
Mgr. Hanka Šandová. Zajímá se o podporu rozvoje informatického myšlení ve vzdělávání založeném na propojování technologií nejen s přírodními vědami. Učí informatiku na Gymnáziu Jana Keplera v Praze 6 a na ZŠ Telecí. Baví ji učit i se učit. Našla se v robotických hračkách a stavebnicích, je hravá, tvořivá a ráda zkouší nové technologie vhodné pro výuku, ať už jde o roboty, 3D tisk apod. Od září se realizuje na Půdě Městské knihovny v Poličce, kde své zkušenosti může prohlubovat, sdílet nejen ve formálním, ale především neformálním vzdělávání a budovat komunitu podobných nadšenců i na malém městě.

Cílová skupina:

Všichni zájemci o tuto tématiku.

Vzdělávací akci podpořilo Ministerstvo kultury z dotačního podprogramu VISK 2.

 
logo_vzdel_web_male.gif svkhk_logo.gif