Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Pro knihovny > Vzdělávání > Aktuální vzdělávací akce > Pokročilé lektorské dovednosti

Pokročilé lektorské dovednosti

Datum: 22.9.2023
Čas: 9:00-12:00 oběd 13:00-16:00
Délka: 6 hodin
Místo: Konferenční sál 5. patro SVKHK
Lektor: Mgr. Lucie Škarková, Ph.D.
Cena: 0,- Kč
Přihlášení: Přihlašovací formulář 
 
Vaše přihlašovací údaje budou shromažďovány prostřednictvím služby Google Disc. Zařazení mezi účastníky Vám během několika pracovních dnů potvrdíme e-mailem.
V případě problémů s přihlašováním pište na e-mail agnieszka.lamr@svkhk.cz nebo volejte na telefonní číslo 494 946 224.
 
 
O kurzu: 
Kurz nabízí rozvoj pokročilých dovedností lektorům, kteří se zaměřují na vzdělávání rozmanitých cílových skupin. Cílem je nabídnout příležitost trénovat dovednosti, které jsou pro efektivní vedení vzdělávání nezbytné.
V první řadě jde o poskytování instrukce při práci s cílovou skupinou a dále rozvoj komunikativní kompetence, zejména respektující komunikace. Cílené aktivity povedou k rozvoji dovedností spojených s přijímáním a poskytování zpětné vazby a hodnocením v procesu vzdělávání. Kurz volně navazuje na školení Základy lektorské práce pro pracovníky knihoven, které proběhlo v minulých letech.
Obsah:
1/klíčové aspekty vzdělávacího procesu a didaktické zásady: motivace účastníků, rozvoj kompetencí, způsoby opakování- upevňování, hodnocení výsledků vzdělávacího procesu
2/trénink poskytování instrukcí
3/trénování poskytování zpětné vazby
4/metody hodnocení

O lektorovi:
Mgr. Lucie Škarková, Ph.D. - je absolventkou sociální pedagogiky a poradenství a pedagogiky na FFMU. Obě tyto disciplíny dlouhodobě rozvíjí v rámci přípravy budoucích učitelů na PdF MU, kde působí jako akademická pracovnice od roku 2014. Svou lektorskou činnost zaměřuje na mentorské a lektorské dovednosti, reflektivní praxi a sebezkušenostní učení. Vedle mentoringu ve vzdělávání se zabývá i supervizí pro učitele nebo studenty učitelství.
 

Cílová skupina: 
Kurz je určen knihovníkům, kteří se zaměřují na vzdělávání rozmanitých cílových skupin a mají už nějakou zkušenost s lektorovaním.
 
Vzdělávací akci připravíme s podporou Ministerstva kultury z dotačního podprogramu VISK 2

logo_vzdel_web_male.gif