Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Pro knihovny > Vzdělávání > Aktuální vzdělávací akce > Počítačová bezpečnost pro běžného uživatele.

Počítačová bezpečnost pro běžného uživatele.

 
Datum: 22.9.2020
Čas: 9:00 – 13:15
Délka: 4 hodiny
Místo: počítačová učebna SVK HK, 2. NP
Lektor: Ing. Hana Švecová
Cena: 0,- Kč
Přihlášení: Klikněte zde
 
Vaše přihlašovací údaje budou shromažďovány prostřednictvím služby Google Disc. Zařazení mezi účastníky Vám během několika pracovních dnů potvrdíme e-mailem.
 
V případě problémů s přihlašováním pište na e-mail agnieszka.lamr@svkhk.cz nebo volejte na telefonní číslo 494 946 224.
 
 
O kurzu: 
 
Přednáška představuje nejčastější hrozby číhající ať už na samotného uživatele, nebo na jeho data a sumarizuje zásady bezpečného chování na internetu. Přednáška je koncipovaná pro běžného uživatele, není tedy nutné mít nějaké vstupní znalosti počítačové bezpečnosti, maximální počet účastníků je omezen kapacitou učebny.

O lektorovi:
 
Ing. Hana Švecová je absolventkou Fakulty aplikované informatiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Policejní akademie v Praze ČR. Působí jako odborná asistentka na katedře informačních technologií Fakulty informatiky a managementu UHK v Hradci Králové. Na FIM UHK přednáší předmět Bezpečnost a ochrana dat. Pracovala na Národním úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost. Zabývá se legislativou v oblasti kybernetické bezpečnosti, bezpečnostními standardy v oblasti IT, SmartCities, Smart technologiemi či počítačovými sítěmi, spolupracuje na národní úrovni v rámci koncepce Smart Česko. Zajímá se o součinnost krajů, měst a obcí v oblastech Smart řešení z hlediska kybernetické bezpečnosti. V předchozích letech působila i jako učitel odborných předmětů v oblasti ICT na střední škole, má dokončené Pedagogické minimum na Filozofické fakultě Univerzity Pardubice.

Cílová skupina:

Kurz je vhodný pro všechny zájemce o problematiku.
 
Vzdělávací akci podpořilo Ministerstvo kultury z dotačního podprogramu VISK 2.
 

logo_vzdel_web_male.gif