Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Pro knihovny > Vzdělávání > Aktuální vzdělávací akce > Nástroje a aplikace pro knihovníky

Nástroje a aplikace pro knihovníky

Datum: 8. 10. 2024
Čas: 9:00- 14:30
Délka: 5 hodin
Místo: PC učebna SVK HK, 2. NP
Lektor: Mgr. Michaela Mrazová
Cena: 0,- Kč
Přihlášení: Připravujeme
 
Vaše přihlašovací údaje budou shromažďovány prostřednictvím služby Google Disc. Zařazení mezi účastníky Vám během několika pracovních dnů potvrdíme e-mailem.
V případě problémů s přihlašováním pište na e-mail agnieszka.lamr@svkhk.cz nebo volejte na telefonní číslo 494 946 224.
 
 
O kurzu: 
Tento seminář nabízí knihovníkům a pracovníkům v knihovnách příležitost zdokonalit své dovednosti a lépe využít moderní technologie v knihovnické praxi. Během semináře se účastníci seznámí s populárními mobilními aplikacemi (mj. Slido, Mentimeter, Kahoot a další) a naučí se, jak tyto aplikace využít pro interaktivní prezentace a knihovnické lekce. Během celého kurzu si vše budou moci vyzkoušet, získají tak praktické dovednosti, které jim pomohou okamžitě zlepšit jejich práci. Kromě toho se dozvědí o nástrojích využívajících umělou inteligenci k optimalizaci knihovnických procesů a budou diskutovat o tom, jak tyto nové technologie využívat v knihovnách. Seminář je vhodný pro účastníky se základními znalostmi práce s počítačem a mobilními zařízeními.

O lektorovi:
Mgr. Michaela Mrázová je lektorka, knihovnice, neúnavná propagátorka nových technologií v knihovnách. Do konce roku 2023 pracuje jako koordinátorka vzdělávání v Moravskoslezské vědecké knihovně v Ostravě, kde se věnuje vzdělávání knihovníků i učitelů v oblasti technické a digitální gramotnosti, mediální výchovy a stará se o makerspace dílnu. Od roku 2024 bude pracovat v Knihovnickém institutu Národní knihovny ČR. V rámci svého doktorského studia se zaměřuje na digitální kompetence knihovníků v rámci jejich celoživotního vzdělávání.

 

Cílová skupina: 
Všichni zájemci o tuto tématiku. 

Vzdělávací akci připravíme s podporou Ministerstva kultury z dotačního podprogramu VISK 2