Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Pro knihovny > Vzdělávání > Aktuální vzdělávací akce > Jak rozšířit řady čtenářů o uživatele s odlišným jazykem nebo kulturou - 6. 11. 2018 - ZRUŠENO

Jak rozšířit řady čtenářů o uživatele s odlišným jazykem nebo kulturou - 6. 11. 2018 - ZRUŠENO

Datum: 6. 11. 2018
Čas: 9:30 - 13:30
Místo: učebna 2, 5. NP
Lektor: Markéta Mížová 
Cena:  0,- Kč
Přihlášení: Klikněte zde
 
Zařazení mezi účastníky Vám během několika pracovních dnů potvrdíme e-mailem.

V případě problémů s přihlašováním pište na e-mail Bohdana.Hladikova@svkhk.cz nebo volejte na telefonní číslo 494 946 224.

 V úvodu semináře bude zodpovězena otázka „proč by se měly knihovny věnovat interkulturnímu a komunitnímu knihovnictví?“ V následující části semináře budou uvedeny příklady aktivit pro potenciální čtenáře s odlišným jazykem nebo kulturou. Závěr semináře se zaměří na metodologickou podporu vlastních návrhů aktivit účastníků kurzu.

O lektorce: 

Markéta Mížová - pracovala v Knihovně města Ostravy, specializovala se zejména na práci s dětmi a mládeží v knihovně, především pak s dětmi ze sociálně vyloučených lokalit. Momentálně uplatňuje své znalosti z praxe v Agentuře pro sociální začleňování, kde se věnuje inkluzivnímu vzdělávání. Stále je velkou fanynkou knihovnictví, propaguje knihovny a jejich činnost a nabádá ke spolupráci s nimi další aktéry ve vzdělávání. S účastníky kurzu se velmi ráda podělí o své znalosti a praktické zkušenosti z oblasti interkulturních dovedností, především pak v komunikaci s uživateli knihoven či přiblížení specifik uživatelů s kulturními a jazykovými odlišnostmi.

 
Školení připravilo MULTIKULTURNÍ CENTRUM PRAHA, o.s.
 
logo_vzdel_web_male.gif svkhk_logo.gif

 

 
 
ude podáváno drobné občerstvení.