Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Pro knihovny > Aktuální zprávy > Knihovny v kraji > Podpora čtenářské gramotnosti aneb Jak se lépe orientovat v dětské literatuře

Podpora čtenářské gramotnosti aneb Jak se lépe orientovat v dětské literatuře

2016 I Královéhradecko
 

Orientaci v dětské literatuře usnadní knihovníkům seznamy dětské literatury, které sestavují členky východočeského Klubka dětských knihoven SKIP pro potřeby učitelů, rodičů a knihovníků s cílem podpořit rozvoj čtenářské gramotnosti dětí.

Celý soubor obsahuje jmenný seznam autorů a knih pro jednotlivé ročníky, stručnou anotaci jednotlivých titulů a knížky 6. - 9. ročník jsou doplněny medailonkem autora. Řazení knížek podle jednotlivých tříd je pouze orientační, vždy záleží na čtenářské vyspělosti dítěte a jeho zájmu. Každým rokem, v rámci Března – měsíce čtenářů přibývá deset TOP knih (do každého ročníku) vydaných v minulém roce. Nové knihy TOP 10 jsou v seznamech zvýrazněny, takže jsou na první pohled zřetelné. Výběr je zaměřen na novinky a čtivé knížky, které knihovníci znají z půjčovní praxe.

Seznamy dětské literatury jsou dostupné na webu Knihovny města Hradce Králové v sekci Pro knihovníky,   
v oddíle Projekty:


http://projekty.kmhk.cz/

K využití připravených materiálů je nutné se zaregistrovat. Zapojení do projektů je zdarma.

V současnosti je zaregistrováno přibližně 30 knihoven z našeho kraje. Přihlášené jsou knihovny z větších měst jako je např. Dvůr Králové n. L., Hradec Králové, Náchod, Rychnov n. Kn. až po obecní knihovny například Dobřenice, Předměřice n. L. z okresu Hradec Králové, či Sukorady a Vrbice z okresu Jičín.