Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Pro knihovny > Aktuální zprávy > Knihovna městyse Nový Hrádek soutěží o titul Knihovna roku 2017

Knihovna městyse Nový Hrádek soutěží o titul Knihovna roku 2017

6. 9. 2017 l E. Semrádová Knihovnická ocenění


Knihovnu městyse Nový Hrádek (okres |Náchod) navštívila začátkem září celostátní komise soutěže Knihovna roku 2017. Tato knihovna uspěla v krajském kole soutěže Vesnice roku 2017, obec získala cenu hejtmana za vzorné vedení obecních kronik a za moderní knihovnické a informační služby. Výsledky celostátní soutěže budou vyhlášeny v Týdnu knihoven.
Fotodokumentace z návštěvy soutěžní komise …
 
Ocenění Knihovna roku se uděluje jako uznání dlouhodobých zásluh o rozvoj knihovnictví v obcích nebo jako ohodnocení mimořádného přínosu k rozvoji veřejných knihovnických a informačních služeb. Soutěžní komise navštíví jednu knihovnu z každého kraje, zpravidla tu, která získá ocenění v krajském kole soutěže Vesnice roku. Cenu Knihovna roku uděluje ministr kultury České republiky vždy v říjnu v Týdnu knihoven. 
Více o ocenění Knihovna roku…
 
Titul Městská knihovna roku uděluje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR. V roce 2017 probíhá již osmý ročník této soutěže zaměřené na knihovny zřizované městy. Cílem soutěže je ocenit dobrou práci knihoven a motivovat je k rozšíření a zkvalitnění služeb.
Více o soutěži Městská knihovna roku…