Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Zájem o kurzy hlavně mezi staršími

Zájem o kurzy hlavně mezi staršími

Jarka Václavíčková.
Hradecké noviny. - Roč. 13 (03.03.2004), s. 8.

Hradec Králové - Kurzy internetu ve Studijní a vědecké knihovně Hradec Králové mají už tříletou tradici. Koncem února první lekcí začaly další, jež jsou příspěvkem knihovny k Březnu - měsíci internetu.
"Zájem o všechny čtyři lekce je opravdu velký, atmosféra prvního setkání 26. února byla skvělá. Mezi účastníky převažovali příslušníci střední a starší generace, kteří neměli příležitost seznámit se s počítači a internetem ve škole," informuje Lenka Málková, vedoucí odboru speciálních služeb Studijní a vědecké knihovny Hradec Králové.
Dějištěm kurzů je studovna na Eliščině nábřeží, kde je zájemcům k dispozici devět počítačů.
"Původně jsme počítali s tím, že jeden počítač připadne na dva účastníky. Nakonec jsme jich přijali čtyřiadvacet, na vlastní lekci se jich dostavilo devatenáct. Na druhé kolo, které se koná ve čtvrtek a bude věnováno elektronické poště, je opět přihlášených čtyřiadvacet lidí," potvrzuje Lenka Málková. Frekventantům kurzu se věnují dvě pracovnice, jedna obsluhuje dataprojektor, druhá pomáhá a radí jednotlivým účastníkům.
"Je to jako ve škole. Řekneme třeba: Tohle nikdy nedělejte a někdo zrovna takovou věc udělá a způsobí karambol. Pak bývá veselo, ale to patří k věci,"
usmívá se Lenka Málková. Těm, na které nyní v kurzech nezbylo místo, vzkazuje, ať se ve studovně informují v září. Tehdy už bude známé, kdy během podzimu se tam lekce internetu budou opakovat.