Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Vědecký festival přiblíží divoké kmeny Etiopie

Vědecký festival přiblíží divoké kmeny Etiopie

(vit). Vědecký festival přiblíží divoké kmeny Etiopie. Hradecký deník. 31.10.2015, roč. 24, č. 254, s. 3. ISSN 1210-602X 

Program největšího českého vědeckého festivalu, který začíná v neděli, zahrnuje i přednášky a akce v Hradci Králové. 

Hradec Králové/Praha – Už v pondělí dopoledne začíná první akce v hradecké Studijní a vědecké knihovně, která připravila fotografickou výstavu Divoké Omo. Její autor Radek Rejchrt lidem přiblíží jižní Etiopii, kde v údolí řeky Omo žijí jedny z nejdivočejších původních kmenů a etnických skupin. Výstava potrvá až do 14. listopadu. 

Zábavná archeologie v 3D technologiích 

Pro zájemce o archeologii připravila Studijní a vědecká knihovna na pondělní podvečer přednášku archeologa Petra Vavrečky, který předvede, jak lze historické a archeologické sbírky díky novým technologiím prezentovat efektně a zábavně. 

Patologie a Česko v roce jedna 

V Hradci Králové se bude na Týdnu vědy a techniky prezentovat i Univerzita Karlova, která je hlavním partnerem festivalu. V pondělí odpoledne pořádá královéhradecká Lékařská fakulta UK blok přednášek svých vyučujících. O patologii jako vědě sloužící pacientům promluví přední český patolog Aleš Ryška a s přednáškou nazvanou Hormonální bouře vystoupí Tomáš Soukup. Přednášky se uskuteční v Lékařské knihovně Na Hradě. 
V pondělí 9. listopadu vystoupí ve Studijní a vědecké knihovně historik Jiří Kocián z Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd s přednáškou 1945: Československo v roce jedna. 

Akademie věd představí Proteus 

Přehlídka s názvem Týden vědy a techniky Akademie věd ČR potrvá až do 15 listopadu. Největší vědecký festival v Česku se letos koná už popatnácté a v Praze i dalších městech přinese více než 500 přednášek, výstav, dnů otevřených dveří, workshopů či projekcí dokumentárních filmů. Vstup na festivalové akce je bezplatný. 
Například v budově Akademie věd v Praze na Národní třídě lidé uvidí interaktivní světelný exponát Proteus. "Expozice, jejímž hlavním prvkem je světlo a dotek, byla vytvořena přímo na míru festivalu," prozradila manažerka festivalu Eva Jurková. Loni festival navštívilo 160 tisíc lidí.