Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Vědecká knihovna spouští výpůjčky online knih, je jich přes 5 800

Vědecká knihovna spouští výpůjčky online knih, je jich přes 5 800

Vědecká knihovna spouští výpůjčky online knih, je jich přes 5 800. hradecka.drbna.cz [online]. 28.12.2020, č. 363 [cit. 2021-01-06]. Dostupné z: https://hradecka.drbna.cz/zpravy/kultura/8429-vedecka-knihovna-spousti-vypujcky-online-knih-je-jich-pres-5-800.html

Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové je až do odvolání uzavřená. Svým čtenářům ale přichystala vánoční dárek – přístup do moderní online knihovny Bookport, ve které je více než 5 800 knih v češtině.
Tištěné knihy si ve Studijní a vědecké knihovně momentálně sice nevypůjčíte, ale za to můžete využít přístup do Bookportu. Online knihovna obsahuje knihy ze všech žánrů a oblastí lidské činnosti. Od detektivek, po odbornou literaturu. Aktuálně obsahuje 5 800 titulů.
"Každý den přibývají další knihy renomovaných nakladatelství, jako jsou například Jota, Host, Grada, Portál a mnoho dalších. Elektronické knihy jsou ve dvou formátech, ve standardním PDF a ve speciálním pro čtení ePUB," uvádí knihovna na svém webu.
Číst můžete na svém telefonu, tabletu nebo počítači, a to jak online, tak offline. "Jeden uživatel si může autorizovat až 3 zařízení. Pozice v právě čtené knize se vám synchronizuje napříč zařízeními. Online čtení je neomezené. Pro offline čtení je limit 6 knih. Poté je třeba nějaké knihy vrátit, aby bylo možné stáhnout další," informuje knihovna. Offline čtení funguje pro aplikační systémy Android a iOS.
V knize si také můžete vyznačit důležité pasáže nebo přímo do textu vkládat poznámky. Bookport nabízí i fulltextové vyhledávání v obsahu knih, díky kterému najdete přesně to, co potřebujete.
Vypůjčené tištěné knihy mohou čtenáři zatím vracet do biblioboxů před knihovnou. Po dobu uzavření knihovny nebudou narůstat poplatky z prodlení a výpůjční lhůty se posouvají.