Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Ve studijní knihovně dnes startují hned dvě výstavy. Přiblíží výzkumy v Egyptě i práce mladých umělc

Ve studijní knihovně dnes startují hned dvě výstavy. Přiblíží výzkumy v Egyptě i práce mladých umělců

(zum). Ve studijní knihovně dnes startují hned dvě výstavy. Přiblíží výzkumy v Egyptě i práce mladých umělců. Hradecký deník. 03.03.2015, roč. 24, č. 52, s. 3. ISSN 1210-602X


Nenechte si ujít

Hradec Králové – S novým měsícem to, co se výstav týče, bere pořádně z gruntu Studijní a vědecká knihovna v krajské metropoli. Dnešním dnem tam totiž otevírá hned dvě zbrusu nové výstavy.

Kam kráčíš, vědo?

Tu první máte možnost zhlédnout v pátém podlaží a nese poetický název Quo vadis, scientia? Expozice podrobně seznamuje s projekty financovanými z evropských programů a špičkovými pracovišti v České republice, které se zabývají výzkumem v různých oborech.
Od nanomateriálů přes laserové technologie k biotechnologiím. Upozorňuje na výzkumy v medicíně, udržitelnou energetiku nebo třeba polární výzkum na Špicberkách. Součástí výstavy je i panel týkající se Abúsíru a dalšího archeologického výzkumu v Egyptě. Kam, že to věda kráčí, můžete zjišťovat až do konce března.
Druhou výstavou, která dnes otevírá své pomyslné brány lidem je z úplně jiného soudku. V tomto případě vystavují mladí a nadějní hradečtí umělci a to od prvňáčků po plnoleté mladé lidi.
Na tvorbu žáků Základní umělecké školy Habrmanova se můžete přijít podívat tentokrát do druhého podlaží knihovny – do galerie Automat.

Končí v březnu

Výstava nese název O městě a lidech a obsahuje část celoročního projektu výtvarného oboru Život ve městě. K vidění budou kresby, malby, grafiky, kombinované techniky a drobné plastiky. Stejně jako první zmiňovaná expozice končí i tato posledního března.