Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > V Hradci se začne stavět další budova univerzity

V Hradci se začne stavět další budova univerzity

Imrich Dioszegi. / Mladá fronta Dnes. - Roč. 15, č. 264 (12.11.2004), s. 1. Hradecký kraj.

Hradec Králové - Univerzita Hradec Králové začne v příštím roce stavět další budovu. Na pozemcích u druhého silničního okruhu v Hradci nedaleko fakultní nemocnice vyroste nová budova fakulty informatiky a managementu. Ta nyní sídlí především ve staré budově na náměstí Svobody, která patří městu. Stavba nové fakulty vyjde na více než 300 milionů korun. "Ministerstvo financí už vydalo souhlas s registrací další stavby v areálu Univerzity Hradec Králové, objektu fakulty informatiky a managementu. Financování bude zahájeno v příštím roce," potvrdila Barbora Paříková z odboru vnějších vztahů ministerstva školství. Budova fakulty bude v novém vysokoškolském areálu druhou v pořadí. Od roku 1997 tam stojí objekt společné výuky. Stavět by se mělo začít v červenci příštího roku a budova by měla být hotova v prosinci roku 2007.
Projekt výstavby hradecké fakulty vznikal od devadesátých let minulého století. "Od té doby se fakulta rozrostla, přibyly nové obory. Proto se do návrhu nového investičního záměru začlenily i naše další připomínky,"řekl kancléř hradecké univerzity Ondřej Tikovský. Budovu na náměstí Svobody, kde dnes fakulta sídlí, chce hradecká univerzita nadále využívat. "Objekt sice patří městu, ale je zasíťován a vybaven tak, že by pro naše účely mohl dál sloužit,"dodal Tikovský.
Univerzitní areál má spojit s centrem města lávka přes Orlici. Ta by měla ústit v Jiráskových sadech. V sousedství nové univerzitní budovy se už rozbíhá stavba státní vědecké knihovny. Tu i nový objekt univerzity by měli stavbaři dokončit v roce 2007.