Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Univerzita Hradec Králové ožije mořem, piráty i kláním géniů v "oceánu" nul a jedniček

Univerzita Hradec Králové ožije mořem, piráty i kláním géniů v "oceánu" nul a jedniček


(red). Univerzita Hradec Králové ožije mořem, piráty i kláním géniů v "oceánu" nul a jedniček. Hradecký deník. 24.06.2016, roč. 25, č. 148, s. 3. ISSN 1210-602X

Hradec Králové – Za námořníky a piráty na prázdniny. To je motto dnešního Festivalu sociálních služeb, jehož osmý ročník představí veřejnosti zábavnou formou práci sociálních služeb, včetně výrobků jejich klientů. 
Na ploše mezi Univerzitou Hradec Králové a Studijní vědeckou knihovnou budou moci děti od 8 do 18 hodin v duchu mořských vlků soutěžit o ceny, skákat na maxi lodích, účastnit se kreativních dílen a dalších atrakcí. Festival přijedou podpořit slovem hudebním Michal Horák, Vlasta Horváth, Terne Čhave, Jan Vančura a Plavci. Zajímavé aktivity zde také představí Ústav sociální práce UHK a Poradenské centrum UHK. 
Dnes bude také na Fakultě informačních technologií UHK zahájeno třídenní klání 84 nejúspěšnějších programátorů základních a středních škol z celé republiky. 
Záštitu nad 30. ročníkem Soutěže v programování převzal děkan Fakulty informatiky a managementu Václav Janeček. Soutěžící mají za úkol naprogramovat zadanou úlohu v časovém limitu v některém z programovacích jazyků a letos na ně čeká nová soutěžní kategorie: programování mikrořadičů.