Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Týden vědy a techniky ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové

Týden vědy a techniky ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové

Týden vědy a techniky ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové. kralovehradeckenovinky.cz [online]. 01.11.2017, č. 305 [cit. 2017-12-08]. Dostupné z: http://www.kralovehradeckenovinky.cz/zpravy/regiony/tyden-vedy-a-techniky-ve-studijni-a-vedecke-knihovne-v-hradci-kralove/ 

Týden vědy a techniky Akademie věd ČR je největší vědecký festival v České republice. Letošní, sedmnáctý ročník se uskuteční od 6. do 12. listopadu 2017. 
Připraveno je na 500 akcí po celé republice včetně přednášek, výstav, dnů otevřených dveří, dokumentárních filmů, workshopů a mnoho dalšího. Bohatý program bude přichystán i v Královéhradeckém kraji. 
Ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové se v pondělí 6. 11. návštěvníci festivalu budou moci zúčastnit tří science show Úžasného divadla fyziky, při nichž mimo jiné nahlédnou do říše ultrafialového a infračerveného světla. Program je vhodný jak pro žáky, tak i dospělé příchozí. 
Kromě toho vám Farmaceutická a Lékařská fakulta UK v Hradci Králové umožní, abyste si poslechli řadu přednášek na aktuální témata, která se týkají oborů, jež se na nich vyučují. Co má například Machiavelli společného se současným francouzským prezidentem, se v královéhradecké Studijní a vědecké knihovně můžete dozvědět v pátek 10. 11. 
Vstup na celý festival je zdarma, avšak na některé akce je třeba rezervovat si místo. Rezervace je možná přes webový formulář. Kralovehradeckenovinky.cz informovala Bc. Denisa Žežulková za Středisko společných činností AV ČR.