Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Týden pro duševní zdraví nabídne přednášky, film i objetí zdarma

Týden pro duševní zdraví nabídne přednášky, film i objetí zdarma

(kul). Týden pro duševní zdraví nabídne přednášky, film i objetí zdarma. Hradecký deník. 01.10.2015, roč. 24, č. 229, s. 3. ISSN 1210-602X

Hradec Králové – Týden pro duševní zdraví pořádá v Hradci Králové od 5. do 9. října organizace Péče o duševní zdraví. Smyslem již tradiční akce je zlepšit postavení duševně nemocných lidí ve společnosti a informovat o službách, které jsou nemocným a jejich rodinám k dispozici. 
Organizátoři opět připravili pestrý program, který bude mít informativní i zážitkové části. Tradičně se mohou návštěvníci těšit na sérii vzdělávacích přednášek na psychiatrické klinice ve Fakultní nemocnici nebo na její prohlídku. Podobně jako minulý rok Týden pro duševní zdraví v pondělí a v pátek zarámují happeningy "Objetí zdarma" v ulicích města. 
Programovou novinkou bude talk show herečky a moderátorky Simony Babčákové, která přivítá tři zajímavé hosty a bude je zpovídat na téma "Jak se žije s duševní nemocí". Na akci ve středu 7.10. od 19 hodin ve Studijní a vědecké knihovně vystoupí psychiatrička a psychoterapeutka Elena Křivková, peer konzultant Michal Balabán a Jana Poljaková z rodičovské organizace Sympathea. Ve čtvrtek odpoledne je na programu autorské čtení na psychiatrické klinice a v pátek pak letošní Týden pro duševní zdraví uzavře promítání filmu "David" a beseda s jeho režisérem Janem Těšitelem v kině Bio Centrál. Vstup na všechny akce je zdarma.