Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Tři objekty z Rychnovska se ucházejí o titul Stavba roku

Tři objekty z Rychnovska se ucházejí o titul Stavba roku

(id). Tři objekty z Rychnovska se ucházejí o titul Stavba roku. Rychnovský deník. 25.07.2017, roč. 26, č. 170, s. 3. ISSN 1213-838X

Rychnovsko – Do letošního ročníku soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje se přihlásilo 14 staveb. V září je postupně navštíví odborná komise složená ze zástupců všech spolupořadatelů soutěže, mezi kterými nechybí ani Královéhradecký kraj. 
Výsledky budou tradičně vyhlášeny v listopadu ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové. Mezi přihlášenými jsou letos bytové domy, dopravní stavby, průmyslové objekty i stavby občanské vybavenosti. 
Většinou se jedná o novostavby, ale opět jsou přihlášeny i zdařilé rekonstrukce historických objektů. O titul se budou ucházet také tři stavby z Rychnovska – Kulturní centrum Týniště, Nádraží Týniště a přístavba v areálu Servisbal Dobruška. Krajskou soutěž o stavbu roku vyhlašuje Královéhradecký kraj společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Českým svazem stavebních inženýrů, Českou komorou architektů a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR Hradec Králové.