Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Titul krajské stavby roku putuje do Broumova a Choustníkova Hradiště

Titul krajské stavby roku putuje do Broumova a Choustníkova Hradiště

Titul krajské stavby roku putuje do Broumova a Choustníkova Hradiště. kralovehradeckenovinky.cz [online]. 12.12.2016, č. 347 [cit. 2017-01-06]. Dostupné z: http://www.kralovehradeckenovinky.cz/zpravy/regiony/titul-krajske-stavby-roku-putuje-do-broumova-a-choustnikova-hradiste/ 

Výsledky 13. ročníku soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje jsou již známy. Jejich slavnostní vyhlášení se uskutečnilo dnes ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové

Z celkem 16 přihlášených staveb získalo sedm některé z ocenění. O pomyslné zlato se dělí Vzdělávací a kulturní centrum Broumov, které vzniklo revitalizací tamního benediktinského kláštera, a novostavba pekárny BEAS v Choustníkově Hradišti. Odborná porota udělovala také čestná uznání a zvláštní ceny poroty. Uvedla pro Kralovehradeckenovinky.cz Martina Götzová, tisková mluvčí Krajského úřadu Královéhradeckého kraje. 

"Funguje zde poměrně dlouhá tradice vzájemné spolupráce mezi krajem a jednotlivými profesními svazy při pořádání soutěže. Krajská stavba roku se těší trvalému zájmu odborné veřejnosti, což dokazuje nejen letošní účast, ale i úroveň jednotlivých staveb. Oceněním hodnotných projektů se snažíme motivovat investory k tomu, aby neopomíjeli estetický a urbanistický rozměr každé stavby. Chápu to jako náš symbolický příspěvek k vyváženému rozvoji regionu," řekl hejtman Jiří Štěpán, který se ujal slavnostního předání pamětních plaket a diplomů. 

Titul Stavba roku 2016 Královéhradeckého kraje získala revitalizace broumovského kláštera na Vzdělávací a kulturní centrum a také novostavba pekárny BEAS v Choustníkově Hradišti. Čestná uznání si odnesli přihlašovatelé projektů "Kuks – granátové jablko", "Congress & Wellness centrum Broumov" a "Výukové a výzkumné centrum UK v Hradci Králové – 1. etapa". Zvláštní cenou pak porota ohodnotila přestavbu elektrárny v Mostku a rekonstrukci hradecké Bílé věže. 

Do soutěže bylo letos přihlášeno 16 staveb, což je o čtyři více než v loňském roce. Vedle Královéhradeckého kraje je pořadatelem soutěže Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Český svaz stavebních inženýrů, Svaz podnikatelů ve stavebnictví a Česká komora architektů. Soutěž se poprvé konala v roce 2004.