Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Technické služby chystají opravy silnic i chodníků. Největší část stihnou přes léto

Technické služby chystají opravy silnic i chodníků. Největší část stihnou přes léto

(red). Technické služby chystají opravy silnic i chodníků. Největší část stihnou přes léto. Hradecký deník. 30.03.2016, roč. 25, č. 74, s. 3. ISSN 1210-602X

Hradec Králové – Opravy desítek úseků silnic i chodníků po celém území města plánují na letošní rok Technické služby Hradec Králové. Některé už přitom běží. K velkým akcím budou patřit opravy povrchů vozovek v křižovatkách ulic Brněnská a Hradecká, u Tyršova mostu nebo oprava silnic i chodníků v ulici Prokopa Holého. Správci komunikací však nezapomínají ani na odstraňování různých závad nebo lokální opravy výtluků, k čemuž využívají už fungujících obaloven. 

Nejmenší komplikace 

Největší opravy vozovek by technické služby, které se ve městě starají o místní silnice, chtěly provést v průběhu letních prázdnin. "Vliv na dopravu je v tomto období totiž nejmenší,protože vozidel se po městě pohybuje méně než v jiném období. Omezen je provoz městské hromadné dopravy a lidé tráví více času mimo město," vysvětlil vedoucí správy místních komunikací Tomáš Pospíšil. 
O prázdninách by měly přijít na řadu například plánované větší opravy živičného povrchu v křižovatkách. Půjde například o prostor mezi Tyršovým mostem a budovou Českého rozhlasu, kde správci komunikací navážou na vloni provedenou opravu části přilehlé cesty na Tylově nábřeží. Odfrézování původního živičného krytu vozovky a položení nového se v létě dočká rovněž křižovatka ulic Brněnská a Hradecká, tedy prostor poblíž průmyslové školy strojní a Studijní a vědecké knihovny, a část navazující Hradecké ulice. 
Technické služby také zajistí opravu části staré Brněnské ulice v úseku od světelné křižovatky u rybníka Plachta k ohybu a další části této ulice od křižovatky s Husovou ulicí podél pošty až po přechod u kostela na Novém Hradci Králové. 
Nový povrch dostane také další část Podhůrské ulice ve Svinarech, Myslivečkova ulice na Slezském Předměstí, kde dojde rovněž k opravě chodníku, část vozovky v malšovické ulici Emy Destinnové, Gebauerovy ulice poblíž obřího akvária nebo ulice U Kavalíru blízko budovy krajského soudu. Na Moravském Předměstí se obnovy dočkají povrchy vozovek v ulicích Suchého a Sekaninova, na Slezském Předměstí v Zemědělské ulici, v Zelené ulici v Kuklenách, ale i jinde. 

Koordinace s kanalizací 

Při všech opravách technické služby spolupracují se správci inženýrských sítí uložených pod povrchem silnic, aby vzájemně koordinovali opravy. To platí také pro plánovanou opravu části ulice Prokopa Holého na Pražském Předměstí v úseku mezi ulicemi Jiřího Purkyně a Všehrdova, kde pod úrovní terénu už pracovali energetici a plynaři. Letos dojde na kanalizaci a teprve poté na plánovanou opravu vozovky a chodníků. 
Od loňského podzimu se pracuje také v nedaleké Kalendově ulici v Kuklenách, kde technické služby obnovují chodníky. V současnosti se dokončuje druhá strana, což by mělo být hotovo do závěru dubna, do "oken" v chodníku již pracovníci střediska městské zeleně vysadili novou zeleň. Po rekonstrukci kanalizace se nového povrchu dočká také dlážděný chodník v Písečné ulici. 
Na opravách chodníků ve Štefánikově a Palachově ulici na Moravském Předměstí se už pracuje, stejně jako u nedalekého areálu Malšovická. Například vnitroblok už daly do pořádku, nyní se zaměřují na okolí areálu. Stav chodníků a vozovek se však v průběhu roku zlepší v desítkách lokalit po celém městě. 
Kromě plánovaných oprav technické služby samozřejmě odstraňují také aktuální závady na komunikacích ve své správě, například doplnění chybějící mozaiky, opravy výtluků, uvolněné dlažby a podobně.