Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Stavbu roku opanovaly planetárium a cihelna

Stavbu roku opanovaly planetárium a cihelna

(kim). Stavbu roku opanovaly planetárium a cihelna. Hradecký deník. 29.10.2015, roč. 24, č. 252, s. 5. ISSN 1210-602X

Prestižní architektonická soutěž Stavba roku Královéhradeckého kraje 2015 vyhlásila z tuctu přihlášených projektů své letošní vítěze 

Královéhradecký kraj – Titul Stavba roku Královéhradeckého kraje 2015 získaly Digitální planetárium v Hradci Králové a přestavba bývalé cihelny na školicí centrum v hradecké čtvrti Svobodné Dvory. To nese název Centrum výuky výrobních postupů. 
Kromě dvou titulů Stavba roku 2015 Královéhradeckého kraje byla opět předána dvě čestná uznání a také zvláštní cena poroty. Tu zaujal nízkoenergetický dům Zilvar v Lodíně. Čestné uznání si odnesli autoři rodinného domu ve Vysoké nad Labem a revitalizace továrny Vertex, z níž je dnes Centrum celoživotního vzdělávání. 
Do letošního 12. ročníku soutěže stavbaři, investoři a architekti přihlásili 12 staveb, tedy stejně jako loni. "Za dobu své existence se ze soutěže Stavba roku stala skutečně prestižní anketa, která má u odborné veřejnosti patřičnou odezvu. Každý, kdo navštíví některou z oceněných staveb, tomu jistě dá zapravdu," uvedl hradecký hejtman Lubomír Franc. 
Stavby z hradeckého kraje se často prosazují v celostátním měřítku. Prestižní ocenění Stavba roku ČR letos získal Komenského most v Jaroměři, loni si toto ocenění odnesla nová kabinová lanovka na Sněžku. V minulých letech prestižní titul získaly společenské centrum Uffo v Trutnově, areál krajského sídla Regiocentrum Nový pivovar a budova hradecké studijní a vědecké knihovny