Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Stavbou roku je průmyslový areál v Hronově

Stavbou roku je průmyslový areál v Hronově

(ČTK). Stavbou roku je průmyslový areál v Hronově. Mladá fronta Dnes - Hradecký kraj. 28.11.2017, roč. 28, č. 275, s. 16. ISSN 1210-1168

HRADEC KRÁLOVÉ Titul Stavba roku Královéhradeckého kraje 2017 včera získal administrativní a provozní objekt v areálu strojírenské firmy Wikov MGI v Hronově na Náchodsku. Odborná porota ještě udělila čtyři čestná uznání a dvě zvláštní ceny. 
Do letošního 14. ročníku soutěže stavbaři, investoři a architekti přihlásili 14 staveb, o dvě méně než loni. Nová část strojíren Wikov MGI, které mají asi 450 zaměstnanců, vyrostla na místě starých skladů v sousedství páteřní silnice přes město. Stavbaři postavili nový objekt šaten, rekonstruovali a přistavěli provozně technickou budovu a vybudovali parkoviště. Z původní haly architekti například využili litinové sloupy pro osvětlení. Porota na stavbě ocenila velkorysý a urbanisticky odvážný přístup, díky němuž vznikl nový prostor propojující areál závodu s městem. 
Čestné uznání od poroty získaly Centrum pro integraci osob se zdravotním postižením v Hradci Králové, most přes Metuji v Náchodě-Bělovsi, technologické, vývojové a administrativní centrum firmy Servisbal v Dobrušce a rekonstrukce Galerie moderního umění v Hradci Králové. Zvláštní cenu poroty obdržely Centrum přírodních věd - hvězdárna Jičín a výrobna astaxanthinu v Mostku u Dvora Králové nad Labem. 
Stavby z hradeckého kraje se často prosazují v celostátním měřítku. Rekonstrukce Galerie moderního umění v Hradci Králové letos získala republikový prestižní titul Stavba roku ČR. Loni získala ocenění Stavba roku ČR rekonstrukce hospitálu Kuks, v roce 2015 jej obdržel Komenského most v Jaroměři a v roce 2014 nová kabinová lanovka na Sněžku. V minulých letech tento prestižní titul získaly také společenské centrum Uffo v Trutnově, areál krajského sídla Regiocentrum Nový pivovar a budova hradecké Studijní a vědecké knihovny