Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Soutěž Stavba roku zahajuje 13. ročník

Soutěž Stavba roku zahajuje 13. ročník

(sd). Soutěž Stavba roku zahajuje 13. ročník. 5plus2 - Královéhradecký kraj. 18.03.2016, roč. 5, č. 11, s. 25

HRADEC KRÁLOVÉ / Třináctý ročník soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje včera vyhlásilo hejtmanství. Uzávěrka přihlášek je 29. června letošního roku. Zajímavé stavby, které vznikly od začátku roku 2013 do konce loňského roku, mohou do soutěže zaregistrovat jejich autoři i majitelé. 
Do soutěže se mohou hlásit domy pro bydlení, stavby občanské vybavenosti, objekty pro průmysl a zemědělství i dopravní a inženýrské stavby, které vznikly od začátku roku 2013 do konce loňského roku na území Královéhradeckého kraje. Všechny stavby bude na místě hodnotit odborná porota. Slavnostní vyhlášení se jako každý rok uskuteční na podzim za účasti všech přihlašovatelů ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové
V loňském roce zde triumfovaly dvě stavby: hradecké Digitální planetárium a přestavba bývalé cihelny ve Svobodných Dvorech na Centrum výuky výrobních postupů. Kromě dvou titulů Stavba roku 2015 Královéhradeckého kraje byla předána také dvě čestná uznání a jedna zvláštní cena poroty. Tu zaujal nízkoenergetický dům Zilvar v Lodíně. Čestné uznání si odnesli autoři rodinného domu ve Vysoké nad Labem a revitalizace továrny Vertex, z níž je dnes Centrum celoživotního vzdělávání. Celkem se loni přihlásilo dvanáct staveb.