Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Ředitelé musí obhájit své posty

Ředitelé musí obhájit své posty

VITOVSKÁ, Ivana. Ředitelé musí obhájit své posty. Hradecký deník. 04.05.2018, roč. 27, č. 103, s. 1, 3. ISSN 1210-602X

Své posty budou příští středu obhajovat ředitelé pěti krajských kulturních a vědeckých institucí. Pokud neuspějí, bude na jejich místo vyhlášen konkurs. 

Královéhradecký kraj – Ředitele čekají pohovory s pracovníky krajského odboru kultury a náměstkyní hejtmana pro oblast školství, kultury a sportu Martinou Berdychovou (Východočeši). K pohovoru přijdou ředitelé Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové, jičínského muzea, hvězdárny v Úpici, Galerie moderního umění v Hradci Králové a Galerie výtvarného umění v Náchodě. Pracovníci krajského odboru kultury budou mimo jiné hodnotit koncepci činnosti na dalších šest let, kterou jim ředitelé za jednotlivé organizace předložili. 
Podle Martiny Berdychové vedení Královéhradeckého kraje změnilo zřizovací listiny těchto institucí, protože někteří ředitelé měli pracovní smlouvu na dobu určitou a jiní na dobu neurčitou. Nyní by tedy měly být podmínky pro všechny stejné. 
"Současní ředitelé už předložili své koncepce, my jsme je nechali zpracovat a udělat na ně nezávislé posudky," řekla novinářům náměstkyně Berdychová. 
Po středečních pohovorech dá odbor kultury radě Královéhradeckého kraje doporučení, zda má v jednotlivých organizacích vyhlásit či nevyhlásit konkursy na nové vedení. 
"Od nového šestiletého období si slibujeme, že budeme trochu aktivizovat ředitele, aby přišli s novými podněty. Někde aktivní jsou, ale někde nám organizace trošku stagnuje," uvedla Martina Berdychová.