Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Pomalu #otevíráme zní z muzeí i knihoven

Pomalu #otevíráme zní z muzeí i knihoven

HORYNOVÁ, Pavla. Pomalu #otevíráme zní z muzeí i knihoven. hradecky.denik.cz [online]. 13.05.2020, č. 134 [cit. 2020-06-03]. Dostupné z:  https://hradecky.denik.cz/kultura_region/hradecko-muzeum-knihovna-kampan-otevirame130520-hk.html
 
Kampaň #pootevřeno, která nabízela zájemcům o kulturu během nouzového stavu zajímavé informace z kulturních institucí Královéhradeckého kraje, se pomalu mění na kampaň #otevíráme.
"Muzea, galerie, knihovny, hvězdárny a další instituce, které zřizujeme, se začínají vracet k životu. V době karantény jejich pracovníci připravovali kulturní akce, výstavy či vzdělávací programy pro školy na rok 2020 a troufám si říct, že se na ně pomalu můžeme těšit," říká náměstkyně hejtmana Martina Berdychová. Dodává, že samozřejmostí bude nadále v rámci uvolňování opatření v boji proti epidemii dodržování všech nutných hygienických pravidel, která jsou pro otevření kulturních institucí stanovena vládou a Královéhradecký kraj je jako zřizovatel musí plně respektovat.
Galerie moderního umění v Hradci Králové nabídne od 12. května do 31. března 2021 své prostory pro dílo Dalibora Bači nazvané "Za kulisou". Jeho umělecký projekt zde ztvární tmavá a zvukově izolovaná komora, ve které bude umělec v průběhu devíti měsíců trávit tři týdenní pobyty. V komoře vybavené pouze lůžkem a sociálním zařízením bude Dalibor Bača pobývat oproštěn od konzumace jídla i kontaktu s okolním světem.
Muzeum východních Čech v Hradci Králové plánuje od 12. května výstavy "Uprostřed koruny české" a "Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole". Obě výstavy můžou zájemci zhlédnout jak naživo, tak i virtuálně. V dalších dnech muzeum zpřístupní výstavu "Není obraz jako obraz - vybraní nakladatelé školních obrazů 19. a 20. století", která potrvá do 16. srpna 2020. Znovu se také otevře muzejní badatelna a společenskovědní a přírodovědecká knihovna. Vedení muzea také připravuje novinku, vidět Hradec z nové perspektivy, a to z kopule muzea.
Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové otevřela 29. dubna v omezeném provozu a funguje za určitých hygienických podmínek. Vstup je povolen pouze s rouškou a pořádání skupinových akcí je stále zakázáno.