Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Nejdřív kavárna, pak sexshop aneb Když úspěšní inspirují

Nejdřív kavárna, pak sexshop aneb Když úspěšní inspirují

ZUMROVÁ, Michaela. Nejdřív kavárna, pak sexshop aneb Když úspěšní inspirují. Hradecký deník. 23.04.2015, roč. 24, č. 95, s. 2. ISSN 1210-602X

Hradec Králové – Informovat, inspirovat a možná dodat i trochu odvahy do startu vlastního byznysu přijeli včera do Hradce úspěšní podnikatelé ze všech koutů republiky. Na konferenci Hradecký STARTOVAČ vyprávěli zaplněnému sálu Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové svůj osobní podnikatelský příběh. "Je důležité říct, že vlastní podnikání není pouze o úspěších a radostech. Naši řečníci například zmiňovali, jak je obtížné skloubit soukromý život s podnikáním, a také že ne každý koho potkali byl úplně ryzí a čistý," podotkl ředitel hradeckého technologického centra, které akci pořádalo už podruhé, Jan Bartoš.
Program nabídl vskutku zajímavé řečníky, kteří se pohybují v rozličných podnikatelských odvětvích. Asi největším lákadlem byla přednáška Adam Durčáka z Havířova, který je majitelem sexshopu Růžový slon. Než začal podnikat v erotických pomůckách, provozoval kavárnu. "Asi mě k tomu přivedly erotické počítačové hry," reagoval na dotaz, jak se od vaření kávy dostal zrovna k vibrátorům. Z Havířova prý pošle zákazníkům měsíčně až dva tisíce balíčků a nejvíce klientů má mezi ženami. "Ty u nás většinou nakupují pro sebe. Když už nakupuje muž, vybírá hračky pro oba," vysvětloval pobavenému sálu. Mluvit o sexu a používat erotické pomůcky už podle něj dávno není tabu a v rámci svého sexshopu plánuje pořádat i různé tematické workshopy. Přítomné zaujal i hradecký trenér a výživový poradce Dominik Novozámský, který představil svoji unikátní aplikaci pro zdravý životní styl MyslifitApp, vítěz regionálního kola podnikatelské soutěže fotograf Jakub Misík a jeho CVAKMAT nebo Eva Urbanová z Pardubic s projektem České bedýnky.
"Kdo inspiraci na hradeckém Startovači nenačerpal, ale přesto by chtěl rozjet vlastní projekt, může přijít k nám na letiště do Technologického centra a my mu rádi pomůžeme," vyzval Jan Bartoš.