Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Knihy za pětikorunu, výstavy, soutěže. Týden knihoven je tu

Knihy za pětikorunu, výstavy, soutěže. Týden knihoven je tu

ZUMROVÁ, Michaela. Knihy za pětikorunu, výstavy, soutěže. Týden knihoven je tu. Hradecký deník. 02.10.2015, roč. 24, č. 230, s. 3. ISSN 1210-602X

Mottem 19. ročníku akce je "Zažít knihovnu jinak", hradecké čtenáře čeká pestrý program 

Hradec Králové – Desítky akcí chystají od pondělí do neděle pro své návštěvníky hradecké knihovny. Opět se můžete těšit na každoroční stálice, v plánu jsou ale i úplné novinky:. "Stejně jako v minulých ročnících Týdne knihoven zachováváme například čtenářskou amnestii nebo populární bazar vyřazených knih. Na něm očekáváme opravdu velkou účast, až stovek lidí," potvrzuje Vladimíra Svobodová za Městskou knihovnu v Hradci Králové. 
Lov knih, které už knihovna ve svých regálech nechce, začíná v pondělí v přízemí Městské knihovny ve Wonkově ulici a končí v pátek. Za jednu zaplatíte pětikorunu. Čtenářská amnestie zase potěší zapomnětlivé knihomoly, dosud nevrácené výpůjčky totiž mohou od pondělí do soboty vrátit do všech poboček městské knihovny, aniž by platili pokutu. A jako bonus dostane každý "dospělák" za půjčenou knížku sladkost. 

Literární soutěž o věcné ceny 

Hlavně se chce ale Městská knihovna v rámci Týdne knihoven věnovat Hradci a literatuře a pořádá několik tematických akcí. Hned v pondělí se například koná vernisáž fotografické výstavy Jaroslava Klinského, která představuje zákoutí Hradce a jeho ne příliš známá místa a pohledy. V úterý od 17 hodin zase můžete zajít na besedu se spisovatelkou a novinářkou Marií Formáčkovou, která je autorkou a spoluautorkou desítek knih a zejména životních příběhů mediálně známých osobností. 
Pozadu nezůstane ani Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové, která plánuje od pondělí do pátku také řadu rozmanitých akcí. V úterý odpoledne se budou například odhalovat dvě sochy, které pocházejí od umělců – studentů z Hořic a budou dočasně zdobit okolí knihovny. 
O den později zase chystají besedu na téma Jak se žije s duševní nemocí, kterou přijede moderovat herečka Simona Babčáková. A na své si přijdou i milovníci literatury, vedení knihovny jim přichystalo literární soutěž. "Ve třetím podlaží je na různých místech k přečtení malý kousek textu, který byl napsán jedním z českých klasiků. Textů je celkem šest a ten poslední je opravdu pro skalní milovníky české literatury," uvedlo vedení knihovny. 
Pokud jich rozklíčujete pět, uvedete autora i název knihy, tak můžete vyhrát tričko, knihu nebo registraci v knihovně zdarma. Soutěžní lístky se vhazují do boxu u ostrahy u vchodu.