Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Knihovnické ocenění putuje do Olešnice

Knihovnické ocenění putuje do Olešnice

(star,zr). Knihovnické ocenění putuje do Olešnice. Rychnovský deník. 29.10.2016, roč. 25, č. 253, s. 1, 3. ISSN 1213-838X

Ceny si nejlepší knihovníci odnášeli za obrovské nasazení ve své profesi. Jednou z nich je knihovnice z Olešnice v Orlických horách. 

Rychnovsko – V dnešní přetechnizované době, kdy vládne hlavně elektronika, mnozí zapomínají na klasické knihy. Naštěstí jsou stále tací, pro které jsou knihy nezbytnou součástí života. Někteří se s nimi setkávají každodenně, jsou totiž součástí jejich povolání. Právě nejlepší knihovníky a knihovnice regionu ocenil Královéhradecký kraj. Ocenění byla udělena v několika kategoriích. V kategorii Vesnice roku/Knihovna roku, v kategorii Malá veřejná knihovna a Knihovnice veřejné knihovny. Ocenění putuje také na Rychnovsko. V kategorii Malá veřejná knihovna se umístila také Markéta Stonjeková z knihovny v Olešnici v Orlických horách. 
Všichni Královéhradeckým krajem ocenění knihovníci se své práci věnují s obrovským nasazením, a to i ve svém volném čase. Právě díky nim ožívá kulturní život v jejich obci. Ceny byly knihovníkům předány ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové. "Všichni ocenění mají společné nejen to, že k běžné činnosti knihovníka připojují s velkým zápalem a nápaditostí řadu aktivit pro děti i dospělé, ale i to, že svoji práci vykonávají s velkým zaujetím a radostí a věnují jí svůj volný čas," uvedl Michal Friček, mluvčí Královéhradeckého kraje.