Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Knihovnici Danu Gregovou z Kohoutova ocenil kraj

Knihovnici Danu Gregovou z Kohoutova ocenil kraj

(jp). Knihovnici Danu Gregovou z Kohoutova ocenil kraj. Krkonošský deník. 02.11.2016, roč. 25, č. 256, s. 3. ISSN 1210-6038

Kohoutov – Ocenění výjimečné knihovnické práce převzala na konci října Dana Gregová z Kohoutova. Ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové se stala držitelkou titulu nejlepší knihovnice regionu. 
"Ocenění mají společné nejen to, že k běžné činnosti knihovníka připojují velký zápal a nápaditost. 
Pořádají také řadu aktivit pro děti i dospělé a svoji práci vykonávají s velkým zaujetím, radostí a věnují jí svůj volný čas. I díky nim ožívá kulturní život právě v jejich obci," sdělila Veronika Janáčková z tiskového oddělení Královéhradeckého kraje. 
Při této příležitosti vyhlašovatelé připomněli také úspěch jiné knihovny z regionu, a to z Batňovic. Ta díky obětavé knihovnici Markétě Tučkové získala v soutěži Vesnice roku Cenu hejtmana za moderní knihovnické a informační služby. Následně uspěla také na celorepublikovém poli, a to v anketě, kterou vyhlásilo ministerstvo kultury. 
Kromě Dany Gregové z Kohoutova byli oceněni také Marie Pavelková z Obecní knihovny Hlušice, Světla Krausová z Valdic, Aleš Antoš z Řešetovy Lhoty a Markéta Stonjeková z knihovny v Olešnici v Orlických horách.