Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Knihovna profesora Černého se brzy otevře

Knihovna profesora Černého se brzy otevře

(ram). Knihovna profesora Černého se brzy otevře. Mladá fronta Dnes - Hradecký kraj. 16.02.2016, roč. 27, č. 39, s. 16. ISSN 1210-1168

HRADEC KRÁLOVÉ Celou sbírku regionální literatury z pozůstalosti významného českého teatrologa, historika českého divadla a prvního děkana polistopadové éry Filosofické fakulty Univerzity Karlovy Františka Černého budou mít od 23. února k dispozici čtenáři Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové. Ta v pondělí od 16. hodin otevře novou Odbornou knihovnu prof. F. Černého - divadlo a region. 
Sbírku jako součást fondu knihovny vybral sám profesor Černý. "Pokud jde o velmi unikátní i vzácnou sbírku literatury zaměřené k dějinám českého divadla, rovněž už budovanou mým dědou a otcem, i o knihy týkající se divadla ve světě a také teorie divadla, byl bych rád, kdyby se uchovala pohromadě a nerozptýlila se po antikvariátech. Navrhuji nabídnout rozsáhlý soubor literatury o divadle vědecké knihovně v Hradci Králové, která by si z tohoto fondu mohla zřídit teatrologické oddělení, jaké by v kraji, majícím silné divadelní tradice ochotnické i profesionální i živou divadelní přítomnost, i samozřejmě také vysoké školy, mělo být," uvedl v minulosti jaroměřský rodák František Černý, který zemřel ve věku 84 let v roce 2010.