Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Knihovna nabízí pomoc studentům angličtiny

Knihovna nabízí pomoc studentům angličtiny

(red). Knihovna nabízí pomoc studentům angličtiny. Hradecký deník. 08.11.2016, roč. 25, č. 261, s. 2. ISSN 1210-602X

Hradec Králové – Studijní a vědecká knihovna, veřejnosti známá jako budova ve tvaru písmena X, se snaží vyjít vstříc všem kategoriím svých čtenářů. Nyní přichází s novinkou pro studenty angličtiny na jakékoliv úrovni pokročilosti. 
Je všeobecně známo, že čtení je součástí většiny jazykových zkoušek, a proto je nutné jej procvičovat a zdokonalovat. K tomu dobře poslouží knihy se zjednodušenou četbou v angličtině, které jsou často doplněny i zvukovým záznamem na CD. Doposud byly tyto knihy uloženy ve skladišti a čtenáři si je museli poměrně složitě vyhledat v katalogu knihovny a objednat ze skladu. Teď je toto dříve "skryté" bohatství volně přístupné na samostatném regálu v 5. NP. Knihy jsou přehledně rozděleny do čtyř oddílů podle stupně pokročilosti, od začátečníků přes mírně a středně pokročilé, až po více pokročilé. Knihovníci tvrdí, že o zjednodušenou četbu v angličtině byl mezi studenty vždy velký zájem, ale ne všichni byli schopni tyto speciální knihy v katalogu vyhledat. Teď je to velmi snadné, stačí přijít do knihovny, postavit se před zřetelně označený regál a vybírat. 
Další novinka se týká všech, před kterými stojí úkol napsat jakoukoliv studentskou práci. 
"V poslední době jsme byli častokrát svědky toho, že i významné osobnosti čelily obvinění z plagiátorství. Jde vlastně o použití cizí myšlenky, ale i fotografie, obrázku a podobně ve vlastním textu, aniž bychom uvedli, tedy citovali zdroj. Pro citování zdrojů existují poměrně složitá pravidla a není proto divu, že se při tom často chybuje," prozradila Lenka Málková, vedoucí odboru služeb knihovny. Studijní a vědecká knihovna zakoupila licenci na nástroj, který vytvoří citace automaticky a zaručeně správně. Je to citační manažer Citace PRO, který je přístupný z webu knihovny.