Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > JEDNOU VĚTOU

JEDNOU VĚTOU

Jednou větou. Divadelní noviny. 16.02.2016, roč. 25, č. 4, s. 3. ISSN 1210-471X

Soubor COMPANY. CZ končí v Divadle Komedie na konci dubna. 
Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové otevírá Odbornou knihovnu prof. Františka Černého, zakladatele Kabinetu pro studium českého divadla a duchovního otce monumentálních Dějin českého divadla - od 23. února zde bude k dispozici jeho sbírka regionální literatury. 
Na www.divadelnibazar.cz je právě spuštěný web pro divadla, která zde mohou nabízet nebo shánět rekvizity, kostýmy, kulisy a vše, co k divadlu patří. 
O Pražském Quadriennale se bude diskutovat mezi 7.-18. březnem na sympoziu v Divadle Archa, které koncipovala bývalá umělecká ředitelka světové scénografické výstavy Sodja Lotker, jméno současné umělecké ředitelky Markéty Fantové mezi hlavními řečníky chybí. 
David Drozd, teatrolog a pedagog katedry divadelních studií Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně bude 18. února přednášet v Malém sále Institutu umění - Divadelního ústavu v Praze o osudech a díle Jiřího Veltruského ve světle nově zpřístupněné pracovní korespondence a dosud neznámých rukopisů. 
Statutární město Ústí nad Labem vyhlásilo výběrové řízení na obsazení místa ředitele příspěvkové organizace Činoherní studio. 
Iva Janžurová, která by v roli královny Alžběty ve hře Audience u královny pravděpodobně dosáhla na Cenu Thálie, se dobrovolně vzdala nominace, aby dala šanci mladším kolegům, kteří teprve o úspěch na jevišti bojují. 
Malé divadlo kjógenu, které se věnuje inscenování tradiční japonské komedie v původním provedení a s původními kostýmy, převzalo v Japonsku prestižní cenu za autenticitu zpracování a přenos této japonské tradiční kultury novému obecenstvu. 
Pražský magistrátní výbor pro kulturu doporučil rozdělit 5,3 milionu korun na kulturní akce v rámci takzvaných partnerství - šanci na 1,5 milionu Kč má i Divadlo v Řeznické. 
Veřejná beseda Divadlo ve světě bez pravidel se bude věnovat konfliktům divadel s jejich zřizovateli v Ústí nad Labem, Opavě, Jihlavě, Kladně a Praze i absenci předpisů a pravidel pro výběrová řízení na ředitele, pro konkurzy na divadelní prostory i pro financování - koná se 23. února v Malém sále Institutu umění - Divadelního ústavu.