Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Hejtman Štěpán: Do soutěže Stavba roku se opět přihlásilo množství uchazečů

Hejtman Štěpán: Do soutěže Stavba roku se opět přihlásilo množství uchazečů

PV. Hejtman Štěpán: Do soutěže Stavba roku se opět přihlásilo množství uchazečů. parlamentnilisty.cz [online]. 24.07.2017, č. 205 [cit. 2017-08-03]. Dostupné z: http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Hejtman-Stepan-Do-souteze-Stavba-roku-se-opet-prihlasilo-mnozstvi-uchazecu-497305?utm_source=nm&utm_medium=xml 

Hvězdárna, okružní křižovatka či obnova mostu přes zátopové území. To jsou jen některé z projektů, přihlášených do soutěže Stavba roku 2017 Královéhradeckého kraje. 

Do letošního ročníku soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje se přihlásilo 14 staveb. V září je postupně navštíví odborná komise složená ze zástupců všech spolupořadatelů soutěže, mezi kterými nechybí ani Královéhradecký kraj. Výsledky budou tradičně vyhlášeny v listopadu ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové. "Jsem rád, že se opět přihlásilo velké množství uchazečů o titul. Svědčí to o tom, že i v dnešní době, kdy je hlavní důraz kladen na minimalizaci vstupních i provozních nákladů, vzniká řada staveb, které dokáží zaujmout a stávají se hodnotnou součástí okolní krajiny," říká hejtman Jiří Štěpán. Mezi přihlášenými jsou letos bytové domy, dopravní stavby, průmyslové objekty i stavby občanské vybavenosti. Většinou se jedná o novostavby, ale opět jsou přihlášeny i zdařilé rekonstrukce historických objektů. Krajskou soutěž o stavbu roku vyhlašuje Královéhradecký kraj společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Českým svazem stavebních inženýrů, Českou komorou architektů a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR Hradec Králové.