Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Fotografická výstava odhalí krásy Tuniské republiky

Fotografická výstava odhalí krásy Tuniské republiky

(zum). Fotografická výstava odhalí krásy Tuniské republiky. Hradecký deník. 31.08.2015, roč. 24, č. 203. s. 3. ISSN 1210-602X

Zaujalo nás 

Hradec Králové – Fotografická výstava, kterou veřejnosti od čtvrtka otevře hradecká Studijní a vědecká knihovna, ukáže oblíbený turistický cíl v severní Africe očima devíti studentů fotografie, kteří tam v květnu letošního roku vyrazili na výpravu. Kromě fotografií studenti expozici doplnili rovněž o vlastní zážitky a svědectví z cestování po Tunisku. 

Hvězdné války 

Projekt inicioval tuniský velvyslanec Moncef Hajeri a poslal české studenty na 1336 kilometrů dlouhou cestu napříč Tuniskou republikou. 
A jaké dojmy si studenti fotografie z rozlehlé země odvezli? "Je to země s ohromující přírodou, obrovským prostorem pouště, nádhernými horami a růžově zbarveným solným jezerem, ale i pozoruhodnou a svébytnou architekturou a místy, která posloužila jako lokace pro Hvězdné války. Na každém kroku jsme se setkávali s neobyčejně vitálními a otevřenými lidmi a tolerantním prostředím," stojí v jednom ze studentských textů. 
Přesvědčit se o krásách Tuniska můžete přijít do 2. podlaží knihovny až do 29. září.