Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Evropský Den mozku: Otestujte svůj vlastní mozek

Evropský Den mozku: Otestujte svůj vlastní mozek

Evropský Den mozku: Otestujte svůj vlastní mozek. kralovehradeckenovinky.cz [online]. 10.03.2015, [cit. 2015-04-11]. Dostupné z: http://www.kralovehradeckenovinky.cz/zpravy/regiony/evropsky-den-mozku-otestujte-svuj-vlastni-mozek/


V úterý 10. března proběhnou v Hradci Králové velkolepé oslavy Evropského dne mozku s podtitulem "Odpoledne s vlastní hlavou". Při jejich pořádání se spojily dvě instituce, které se zabývají tréninkem a rozvojem mozku na světové úrovni.

Jsou jimi hradecká neurolaboratoř Commservis.com a Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové. Evropský den mozku se slaví již od roku 1998 a je prvním dnem světového týdne mozku. Při této příležitosti se setkávají špičky v oboru neurologie po celém světě a pořádají přednášky a rozličné akce pro veřejnost.

"Letos je pro návštěvníky připravena neobvyklá ukázka metody tzv. intuitivního vidění. Tato pozoruhodná metoda dokáže všem, že vidět je možné i se zakrytýma očima," sděluje podrobnosti k akci manažerka královéhradecké neurolaboratoře Markéta Sýsová.

Vyslechnout si můžete také zajímavou přednášku týkající se zdravé stravy pro náš mozek. "Zdravá strava je všeobecně velmi diskutované, kontroverzní téma a věříme, že se do debaty zapojí i návštěvníci," dodává Sýsová.

Otestujte svůj vlastní mozek. Pro příchozí jsou připraveny dvě přednášky a praktické ukázky metod, technik a přístrojů na trénink mozku. Celý program začne předvedením Komissarovy metody v podání mentálních kaučů neurolaboratoře. V následující přednášce se účastníci oslav dozvědí více o tom, jak by měli svůj mozek "krmit", aby správně fungoval v práci, při učení …

Konec programu je ryze praktický. Návštěvníci si zde, na vlastní kůži, mohou vyzkoušet přístroje a cvičení, které pomáhají rozvoji kognitivních funkcí mozku. "Navíc letos chystáme novinku v podobě týmového turnaje ve hře Mindball. Pro účast je potřeba vytvořit tříčlenné družstvo a kdykoli během odpoledního programu se zapsat do prezenčního listu. Žádné startovné se neplatí, jen je potřeba se pekelně soustředit a silou své vlastní mysli přetlačit kuličku na Mindballu do branky soupeře. Na vítěze samozřejmě čeká věcná odměna," doplňuje Sýsová.

Oslavy jsou pro veřejnost nachystány v konferenčním sále Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové 10. března 2015 od 14. hodin, ale je možné přijít i kdykoli v průběhu programu. Vstup na akci je pro všechny samozřejmě zdarma. Mediálním partnerem akce je společnost BUS TV. Kralovehradeckenovinky.cz informovala Ing. Marta Kašparová za Commservis.com.