Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Berdychová (ANO): Krajské kulturní příspěvkové organizace letos investují více jak 11 milionů korun

Berdychová (ANO): Krajské kulturní příspěvkové organizace letos investují více jak 11 milionů korun

PV. Berdychová (ANO): Krajské kulturní příspěvkové organizace letos investují více jak 11 milionů korun. parlamentnilisty.cz [online]. 01.04.2020, č. 92 [cit. 2020-05-13]. Dostupné z: http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Berdychova-ANO-Krajske-kulturni-prispevkove-organizace-letos-investuji-vice-jak-11-milionu-korun-619081

Celkem osm kulturních příspěvkových organizací Královéhradeckého kraje plánuje letos investovat více jak 11 milionů korun.
Finance z krajského fondu investic využijí především na nákup sbírkových akvizic, služebních vozů, ale také na opravy budov a jejich modernizaci.
"Během nouzového stavu státu úmyslně nepozastavujeme investování v kraji, abychom nebrzdili chod ekonomiky. O každou příspěvkovou organizaci se musíme pravidelně starat a modernizovat její prostory. Letos putuje nejvyšší částka téměř tři miliony korun do Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové, která zrekonstruuje lávky nad parkovištěm, vymění hlavní servery, docházkový systém a pořídí také nový kamerový systém," řekla náměstkyně pro oblast školství, kultury a sportu Martina Berdychová.
Ostatní příspěvkové organizace za obdrženou částku nejčastěji pořídí sbírkové akvizice či služební vůz. Muzea a galerie investují nejvíce do obnovy vybavení depozitářů, oprav a údržby majetku. Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové zakoupí například sluneční dalekohled za 300 tisíc korun společně s novým vzdělávacím fulldome pořadem za 600 tisíc korun.
Královéhradecký kraj zřizuje v oblasti kultury a památkové péče deset příspěvkových organizací.