Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > Automatickou "kolárnu" u nádraží město přestěhuje. Kam? To neví

Automatickou "kolárnu" u nádraží město přestěhuje. Kam? To neví

SKŘIVANOVÁ, Veronika. Automatickou "kolárnu" u nádraží město přestěhuje. Kam? To neví. Hradecký deník. 29.04.2015, roč. 24, č. 100, s. 1. ISSN 1210-602X

Hradec Králové – To, co se dlouhé měsíce jen proslýchalo, je konečně potvrzené. Cyklodům na Riegrově náměstí čeká stěhování. Důvod je jasný: stavba nového luxusního komplexu Clarion na místě hotelu Černigov, která zasahuje i na místo, kde před více než dvěma roky vyrostla oblíbená automatická "kolárna". Kam se však dům, který jen loni poskytl přístřeší více než 18 tisícům bicyklů, přemístí, není zatím vůbec jasné.
Rozhodovat o tom bude architekt Patrik Kotas, který je autorem Riegrova náměstí, a také investor nové stavby, tedy developerská skupina CPI. Podle náměstka primátora Jindřicha Vedlicha byl jeden z původních nápadů přesun k budově drah. "To ale není možné z důvodu hustoty inženýrských sítí v tomto místě. Uvažovalo se i o umístění do případné nové budovy, která na místě vznikne, případně i o dalších umístěních," doplnil náměstek, který předpokládá, že návrh bude mít již brzy na stole.
Kromě stěhování hradeckého Biketoweru je horkým tématem i stavba dvou nových podobných zařízení. Město na ně vyhradilo ze svého rozpočtu 20 milionů, dva miliony už také přislíbil kraj. Jeden z cyklodomů bude situován do areálu fakultní nemocnice u infekční kliniky, druhý vznikne u univerzity v blízkosti vědecké knihovny. Město uvažuje i o případném odkoupení věže pro kola u nádraží, která je nyní v soukromém vlastnictví. "Pokud bude příznivá situace, tak by se mohlo jednat o odkupu domu," potvrdil primátor města Zdeněk Fink.