Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue

Anketa

Anketa. Mladá fronta Dnes - Hradecký kraj. 06.06.2015, roč. 26, č. 131, s. 3. ISSN 1210-1168

Je podle vás Hradec Králové pro studenty přívětivým městem? Jak zde trávíte volný čas? 

Monika Švadlenková střední škola 17 let 
Je tu mnoho studentů, ale pro mnoho z nich je tu málo vysokých škol. Například studenti ze stavební školy musí na vysokou školu do Brna nebo do Prahy, z veterinární školy také do Brna. Volný čas hodně trávím v přírodě, hradecké lesy jsou krásné, také je tu dost sportovišť, chodíme na maturitní plesy. 
Nikola Trojášková střední škola 18 let 
Hradec je určitě studentské město, je tu hodně vysokých škol, spousta knihoven, téměř nová Studijní a vědecká knihovna a spoustu kaváren, kde se dá relaxovat a učit se. O svém volném čase chodím do klubů. Těch je tu taky celkem dost. Dál chodím nakupovat, do kina a občas také do Klicperova divadla. 
Magdaléna Labíková gymnázium 18 let 
Hradec je studentským městem už jen díky širokému výběru středoškolských i vysokoškolských oborů a taky kvůli krásné a skvěle vybavené studijní a vědecké knihovně, kterou by nám mohlo každé město závidět. Oblíbila jsem si Majáles, který navštěvuju každý rok. Dál se letos chystám na Hip Hop Kemp. 
Anežka Dvořáková střední škola 17 let 
Ano, dojíždí sem opravdu mnoho studentů z jiných měst a krajů. Já odtud také nejsem a v jiném městě bych být nechtěla. Moc času po škole tu netrávím, ale když ano, ráda zajdu do Futura do kina nebo na nákupy. Zajdu se podívat na Majáles a nebo na Air Festival. Mohl by být McDonald nebo KFC u nádraží. 
Daniel Podrazil střední škola 18 let 
Hradec opravdu považuju za studentské město, protože potkávám velké množství zahraničních studentů, především v centru. Mojí největší aktivitou pro volný čas je pravděpodobně trénink v hradeckém Macak's GYMU a v některé z hradeckých posiloven. 
Majen Nguyen střední škola 18 let 
Ano, Hradec je podle mého názoru studentské město. A co mi tu chybí? I když tu máme rozsáhlý lékařský institut, přesto bych ho vylepšil. Co se týče studia, uvítal bych další vysoké školy.