Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > About us > O nás v tisku > "Zlevněné" knihovně chybí peníze / Eva Rothová.

"Zlevněné" knihovně chybí peníze / Eva Rothová.

Hradecký deník. - Roč. 16, č. 274 (24.11.2007), s. 4.

Tři sta devadesát čtyři milionů korun dostala Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové na výstavbu nových prostor. Ačkoli byla budova z finančních i estetických důvodů zmenšena a nebyla natřena barevnou lazurou, trápí ji stále finanční problémy.

V rozpočtu chybí zhruba 21 milionů korun. "Jde o finance na vybavení interiéru. Kraj i ministerstvo kultury nám je ale neposkytnou," řekla ředitelka Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové Eva Svobodová. Kde je instituce získá, odmítla sdělit. V září příštího roku už chtěli být knihovníci v nové budově. Plánovaný termín se tak ocitl v ohrožení.

Podle původního projektu, který vyhrál v architektonické soutěži, měla být knihovna z probarveného betonu. S touto náročnou technologií ale nemají čeští stavbaři dostatečné zkušenosti, proto "ementál" odlili z šedého betonu. Poté měl být natřen červenooranžovou lazurou. Od ní se také upustilo a budova zůstane šedá. Podle architekta Romana Brychty nebylo nátěru potřeba, protože se stavbu podařilo kvalitně odlít.

Podrobné informace čtěte na: http://hradecky.denik.cz/emental