Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Akce > Výstavy > 9. 6. - 31. 7. Retrospektiva Czech Nature Photo

9. 6. - 31. 7. Retrospektiva Czech Nature Photo

V roce 2017 byla založena soutěž a pořádána první výstava Czech Nature Photo. Prostřednictvím totoho projektu je prezentována příroda celého světa, tak jak ji vidí fotografové. Důvodem vzniku této soutěže bylo mimo jiné i snaha motivovat veřejnost k její ochraně.
Soutěž je určena jak profesionálním, tak pokročilým amatérským fotografům. V roce 2021 soutěž vstoupila do svého jubilejního – pátého ročníku. Dosavadní ročníky se setkaly s velkým zájmem soutěžících a měly skvělé výsledky. I díky přihlášeným fotografiím je zřejmé, že Česko patří k zemím, kde má fotografie přírody silné postavení. Není náhodou, že řada domácích autorů fotí přírodu také pro mezinárodní agentury a vydavatele.

Vernisáž se koná v úterý 15. června v 17:00 hod.
Upozorňujeme návštěvníky, že kapacita galerie je z bezpečnostních důvodů omezena.

 
Zároveň upozorňujeme na tradiční Diváckou soutěž. Soutěžící odpoví prostřednictvím anketního lístku na jednoduchou otázku, a to, která z vystavených fotografií na něj nejvíce zapůsobila. Začátkem srpna bude vylosován jeden výherce, který obdrží fotografickou knihu fotografky, fotoreportérky a novinářky Ami Vitale Panda Love.

Výstava bude pro veřejnost otevřena 9. června 2021 a bude ke zhlédnutí v galerii U Přívozu Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové do 31. 7. 2021.

Otevírací doba galerie U Přívozu v červnu: po - pá   10:00 - 18:00 hod.

Výstava se koná za podpory Královéhradeckého kraje.


20210517_CNP_retrospektiva_HK_A4.jpg