Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Akce > Výstavy > 11. - 15. 12. Vánoční autorská výstava a kurz paličkování

11. - 15. 12. Vánoční autorská výstava a kurz paličkování

V tomto týdnu můžete navštívit galerii U Přívozu a potěšit se krásnými výrobky z dílny Marcely Hovadové, Hany Říhové, Kateřiny Kočkové a Jiřího Tomance. Výstava je prodejní a můžete zde koupit pro sebe, nebo pro své blízké krásné paličkované krajky, batikované oděvy, kovové šperky,  plastiky, vitráže i figurální keramiku.

V pátek 15. 12. se můžete rovněž zúčastnit kurzu paličkování pro začátečníky.
Rezervace je nutná. Kontakt: 604 442 870.


Otevírací doba: Po-Pá 9.00 – 18:00, So – 9:00 – 12:00 hod.


Hana Říhová 
Keramické tvorbě se věnuje již tři desítky let. V začátcích tvorby se prezentovala hlavně na Adventních trzích v muzeu východních Čech, kde byla řadu let vyhledávána pro její veselé keramické betlémy a čerty.
V posledních dvou letech styl tvorby mění, její díla jsou nyní modernější a tvarově jednodušší. Betlémy, které budou na výstavě k vidění jsou opravdu originální, hlavně ty které vytvořila spojením keramiky se starým dřevem.
 
Marcela Hovadová
Ve své tvorbě kombinuje tradiční i netradiční materiály i výtvarné techniky. Pro výstavu vytvořila nové betlémy zhotovené technikou Tiffany-vitráží, kombinované s paličkovanou krajkou, která tvoří již řadu let stěžejní část její autorské tvorby.
 
Kateřina Kočková
Zkušená autorka v různých oblastech umělecké tvorby. V posledních letech se zabývá hlavně batikováním textilu a jeho ručním barvením. Na výstavě uvidíte moderní oděvy a oděvní doplňky zhotovené touto technikou.
 
Jiří Tomanec
Výtvarník známý nejen u nás, ale i v zahraničí, který pro své šperky a kompozice používá různé materiály – dřevo, sklo, smalty, měď, bronz a podobné. Vystavuje nejen šperky, ale i rozměrnější objekty.