Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Akce > Pojďme si povídat > 8. 1. Kateřina Krejčová: Nejlepší neznačené treky světa.

8. 1. Kateřina Krejčová: Nejlepší neznačené treky světa.

Treky, které jsme si vymysleli, náhodně objevili na mapě nebo mezi řádky, často poskládali z několika zdrojů, občas museli trochu proklestit, ale vždycky přežili! Téměř pokaždé jsme totiž vyráželi úplně do neznáma s tím, že to přece nějak jít musí. Vybrali jsme ty nejkrásnější, nejzajímavější a orientačně zvládnutelné, takže s trochou předchozích zkušeností si je můžete užít taky. Vydáme se do Ohňové země, do Himálaje, do Pamíru, na Havaj, na Nový Zéland, do Yosemite, do Keni i do Bolívie. A co je nejlepší – nikde tam nepotkáte skupinky špatně vybavených asijských turistů. Spíš tam téměř jistě, krom divokých zvířat, nepotkáte vůbec nikoho.

Best of našich nejdivočejších treků za posledních 5 let!  Tohle bude hodně nadupaná událost - praktické info, prekérní situace a spousta srandy.

Začátek v 18:00 hod. v konferenčním sále v 5. NP.

Vstupné 60/30 Kč.*  Vstupenky ZDE
*Slevy se vztahují na seniory, studenty a držitele průkazu ZTP.

Událost na Facebooku ZDE
__________________________________________________________________

Vypráví Katka Krejčová ze Z cesty kolem světa. V letech 2014-2015 podnikli společně s Petrem Ptáčníkem 16 měsíců dlouhou cestu kolem světa a od té doby spolu cestují, kdykoli je to jen možné. Zamilovali si severské země - loni proběhla premiéra jejich úspěšné přednášky Severské treky bez lidí - Aljaška, Kanada, Norsko, Laponsko, a navštívili spolu taky Afriku, Island, Kyrgyzstán a mnoho dalšího. Tentokrát vybrali nejlepší treky na divoko, které absolvovali v posledních 5 letech.
 
Kateřina Krejčová ráda jezdí stopem, bydlí u místních obyvatel a leze na vysoké kopce. Mezi zdolanými vrcholy má Mont Blanc a šestitisícovky Stok Kangri, Kang Yatze a Huayna Potosí. Přešla Pyreneje po GR11 a jelikož jí to nestačilo, pokračovala po Svatojakubské cestě až na mys Finisterre. Trekovala v Himálajích a v zapadlé vesničce v Ladáku učila děti matematiku. Nejradši má ty kouty světa, kde celé dny nepotká žádného turistu a může si chodit krajinou, kudy se jí zachce. Její nejdelší cestou byla šestnáctiměsíční Cesta kolem světa, o které ráda vypráví a vydala knihu Pozpátku Kolem zeměkoule. Více informací najdete na 
www.facebook.com/zcestykolemsveta a www.zcestykolemsveta.cz.  

Neznacene-treky-HK.jpg
DSC08153.JPG
0206.JPG


DSC04300.JPG
DSC04939.JPG