Studijní a vědecká knihovna
v Hradci Králové
Photogallery On-line catalogue
Úvod > Akce > Pojďme si povídat > 28. 11. Sebastian Prax: Za hipíky a buddhisty do Himálaje.

28. 11. Sebastian Prax: Za hipíky a buddhisty do Himálaje.

Cestovatelská projekce popisuje příběh zvídavého studenta, který se rozhodl, že se vydá na mírně sebevražednou cestu do indického Himálaje, za prapůvodní myšlenkou východní filozofie a bez nejmenšího tušení, co ho tam čeká. Z jistého důvodu však lehce proplouvá vším, co se mu připlete do cesty, a od začátku do konce prožívá božskou komedii života.
 
V horách se zdá, že je tak jednoduché meditovat, ráno se probouzet s vycházejícím sluncem a dýchat čerstvý vzduch, zpívat mantry, stopovat, nechat se unášet okamžikem, poznávat lidi z celého světa, a přitom za to neutratit moc peněz.
Anebo se vydat do nepálské džungle a nechat se nachytat tygrem, navštívit místo s nejvyšší koncentrací hašiše na světě, půjčit si motorku v období monzunů, skončit v indické nemocnici kvůli otravě, stihnout rande na druhé straně Indie či meditovat s mnichy pod stromem v Bodhgaye, kde dosáhl Buddha nirvány… O tom jsem vždycky snil!
 
Nečekejte výpravu po turistických značkách. Bude to o spontánním jednání, o přežívání v divočině, o lidských příbězích, o filozofii hinduismu, o myšlenkách hippies, o józe, meditaci a hledání cesty do svého nitra.
A navíc se dozvíte, co se dá v Indii (a Nepálu) za dva měsíce stihnout, když máte na celou cestu jenom 35 000 Kč.
 
Navštívená místa: Himachal Pradesh (Dharamshala, Manali, Kasol), Uttarákhand (Haridvár, Déhrádún, Nainital), Bihár (Bodhgaya), Nepál (Bardiya National Park, Káthmándú).

Začátek v 17:00 hod. v konferenčním sále v 5. NP.

Vstupné 60/30 Kč.*  Vstupenky ZDE
*Slevy se vztahují na seniory, studenty a držitele průkazu ZTP.

Událost na Facebooku ZDE

hradec-logo.jpg
Na-motorce-pres-Himalaje.JPG
Na motorce přes Himálaje

Manali,-on-the-road-to-Little-Tibet.JPG
Manali, on the road to Little Tibet

Tree-of-enlightenment,-Bodhgaya.JPG
Tree of enlightenment, Bodhgaya

Monk-Bhudho-Makka-Hang-Amata.JPG
Monk Bhudho Makka Hang Amata